Mečouni zakončili podzim třetí výhrou v řadě!

Poslední podzimní zápas odehrálo Áčko až v Hodoníně, kde má dočasný azyl sudoměřický tým. I v tomto souboji Plzeňáci uspěli díky nejtěsnější výhře 1:0. Završili tak úspěšnou podzimní část, po které okupují třetí příčku.

14. kolo | sobota 29. 11. 2014 | 15:00

SK Sudoměřice

0:1 0:0,0:1,0:0

Branky a nahrávky: 17. Hanuš (Krpal).
Rozhodčí: Polášek, Olesz. Vyloučení: 3:4, z toho domácí Mišík 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65.
Terna (Krýsa) - Rzesoto, Stratil, Zetocha, Navrátil, Kudláč, Dinka - Kaluža, Mi. Hujsa, Mišík, Kosík, Skyba, M. Tóth, Helešic, Chovanec, Rapant, D. Tóth
Kráčina (Kukrál) - Vágner, O. Benedikt, Kovalír, Slanec, Hanuš, Krpal - J. Benedikt, Malý, Krásný, Ondra, O. Kejř, J. Kejř, Gřonka, Krch, Pauer, Kolařík

Plzeňané začali zápas velmi dobře a z každého ze tří útoků si při svém prvním střídání vypracovali velmi dobrou možnost ke skórování. Žádná z nich ale brankou neskončila. I další minuty úvodu patřili Mečounům, hrálo se převážně kolem branky domácího Terny, ale bez gólové radosti. Sudoměřice se pořádně dostaly do útočného pásma až v polovině první části hry, avšak pozorná obrana hostů jim nedovolila pomýšlet na vytvoření skutečně dobré brankové příležitosti.

Ovšem i plzeňští byli s postupem času méně nebezpeční a do jejich hry se začala vkrádat kostrbatost a nepřesnost. V závěru třetiny se hosté opět začali více tlačit před Ternu. Jejich aktivitu přerušila kuriózní situace, kdy v čase 13:41 po jednom ze soubojů v útočném pásmu Plzně došlo k poškození mantinelu. Týmy se poté odebraly do kabin a zbytek třetiny se dohrával po vynucené pauze.

Úvod druhé části byl opět v režii Mečounů a tentokráte s brankovým efektem. V končící sedmnácté minutě dobré napadání celé třetí řady vyústilo v získání míčku Ondřejem Krpalem, který v souboji stačil posunout na volného Lukáše Hanuše a ten z vrcholu levého kruhu vymetl výstavní střelou růžek sudoměřické branky! Sudoměřice zvýšily svoji aktivitu, nicméně v výjimkou krátké pasáže, ve které nastřelily tyčku, se hra odvíjela spíše na jejich polovině.

Plzeňané dokázali většinu útoků eliminovat už ve středním pásmu, řada přihrávek domácích končila zakázaným uvolněním. Šanci ke srovnání měly Sudoměřice v polovině utkání, kdy za katr putoval Slanec. Domácí ale dobře blokující hráče a pozorného Petra Kráčinu nepřekonali. Větší šanci měli o chvíli později, kdy nezužitkovali přečíslení 2 na 1. Dobré šance pro zvýšení náskoku měli i Plzeňští, střely Ondry a Pauera v síti ale také neskončily. Následně Pauer nabídl trochu nešťastným zákrokem tři minuty před pauzou druhou přesilovku soupeři. I toto oslabení Mečouni přežili bez pohromy.

Poslední třetina svým průběhem od těch předešlých nevybočovala. Sudoměřičtí se pokoušely o srovnání stavu, ale ve většině případů narážely na dobře zformovanou obranu, často je zrazovaly nepřesné dlouhé přihrávky. A Plzeňané zase nedokázali svých několik dobrých střeleckých pokusů nasměrovat za Ternova záda. Domácí ještě dostali dvě přesilové příležitosti ke srovnání. Především v té druhé měly Sudoměřice dvě výborné příležitosti. Ale tady hosty podržel Petr Kráčina. Závěrečný nápor se nekonal. Dvě mnuty před koncem nejprve fauloval J. Benedikta M. Hujsa a vzápětí přilétla na rozhodčího ze střídačky domácích rukavice. K tomu Mišík za protesty vyfasoval osobní trest. Téměř do konce utkání hrála Plzeň dvojnásobnou přesilovku. V koncovce ale selhali jak Jiří Benedikt, tak i Martin Krch a Ondřej Malý.

Tomáš Semera (HBC Plzeň): Dobrým výkonem jsme potvrdili své postavení v tabulce. Mužstvu výrazně pomohl při absenci Michala Edla Adam Vágner, který byl z pracovních důvodů dlouho mimo. Petr Kráčina znovu dokázal, že jeho výkony během celého podzimu nejsou náhodné.