Mečouni získali proti Letohradu jen bod

Plzeňští hokejbalisté zakončili podzimní část CCM Extraligy soubojem proti Letohradu. Diváci, kteří si našli cestu na tento souboj, se mnoho bavit nemohli. V nezáživném duelu nakonec došlo na dělbu bodů, ten bonusový pak v nájezdech ukořistili hosté.

15. kolo | sobota 26. 11. 2016 | 16:00

2:3ss 0:0, 0:0, 2:2

SK Hokejbal Letohrad

Branky a nahrávky: 32. Benedikt (Průcha), 36. Vodrážka (Vágner) – 34. Lajčiak (Vychytil), 38. Lajčiak (Halbrštát, O. Lux), rozh. náj. D. Hejtmánek.
Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 88. Střely na branku: 19:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Návara (na nájezdy Kráčina) – O. Benedikt, kavalír, J. Benedikt, Vodrážka, Pokorný, Vágner, Davídek – Průcha, Švarc, Valenta, Gřonka, Krásný, Kunzmann, Kolařík, Pauer, Vlasák, Kastner, Matějka.
Šimara (Šupík) – Teplý, Vychytil, Věchet, J. Hejtmánek, Böhm, Anýž, Adamec – F. Lux, Lajčiak, O. Lux, D. Hejtmánek, Košťál, Cvejn, Běloušek, J. Lux, Protzner.

Plzeňští hokejbalisté začali poslední podzimní souboj s Letohradem opatrně a během úvodních pěti minut to bylo oťukávání z obou stran, které přineslo jen drobné náznaky možné šance. Plzni se Šimaru nepovedlo výrazněji ohrozit, to hosté se k velké šanci dostali v přesilové hře na konci deváté minuty. Slovenský útočník Lajčiak však nedokázal trefit odkrytou část branky! Do další velké možnosti se dostal ve dvanácté minutě David Hejtmánek, který šel sám na Návaru, ale nedokázal uspět.

Domácí začali druhou část přesilovou hrou, tu ale nedokázali sehrát podle svých představ. Utkání sousedů v tabulce mnoho hokejbalové krásy nenabízelo ani v dalších minutách střetnutí. Oba celky se sice dokázaly dostat s míčkem do útočného pásma, ale větší ohrožení branky k vidění nebylo. Ze zajímavých akcí by se dala na hostující straně zmínit příležitost v 26. minutě, kterou ale Halbrštát nezužitkoval. Plzni se naskytla velká možnost otevřít skóre v samém závěru, kdy si mečouni zkusili dvojnásobnou přesilovou hru, gól v ní ale do konce třetiny dát nedokázali.

Dvojnásobnou výhodu si Plzeň přenesla ještě do poslední části, konkrétně 18 vteřin přesilovky pět na tři. Domácím se přesilovku nepovedlo využít, ale nakonec se přeci jen dočkali první branky v zápasu. Po nenápadné akci se střelou z otočky dokázal prosadit Jiří Benedikt. Radost z vedení domácí straně nevydržela příliš dlouho, neboť po pouhých třech vteřinách přesilovky srovnal ránou od modré Lukáš Lajčiak. Přesilovka přišla za moment i pro domácí celek a Lukáš Vodrážka potřeboval na gól třináct vteřin. Hosté se nevzdávali a dostali se i do dalších možností, v polovině třetí části jednu z nich využili, když se po důrazu na brankovišti prosadil Lukáš Lajčiak. V závěrečné části se už žádnému týmu nepodařilo ohrožení branky a případná změna skóre, duel tak došel do nájezdů.

V samostatných stříleních to bylo podobné jako v zápase, velký zmar. V brance Plzně se na nájezdy objevil Petr Kráčina, který úvodní dva pokusy zlikvidoval, třetí nájezd z hole Davida Hejtmánka už nikoliv. Vzhledem k tomu, že z domácích střelců neuspěl ani jeden, bod navíc vezou hosté z Letohradu.

Michal Edl, trenér Plzně: „Ten zápas neměl žádné parametry, jen pár hráčů sneslo nějaké měřítko, ale to je málo. Chybělo nasazení, vůle i bojovnost. Asi to byl zápas jen tak, to tak být ale nemůže.“