Infobar:   Plzeň - Kovo Praha, sobota 22. září od 16:00!

Plzeň nasázela Karviné bůra a opět zvítězila

Plzeň nasázela Karviné bůra a opět zvítězila Úspěšný start do sezony má za sebou A tým mečounů, který potvrdil tři body proti Ústí i v nedělním duelu proti Karviné. Nováčka soutěže srazili góly ve druhé třetině, přesto Slezané nedali kůži lacino a potrápili je.

02.09.2018 | Tomáš Majer
11.kolo, neděle 2.9.2018
HBC Plzeň - Karviná  5:2  (3:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Valenta (Majer, O. Benedikt), 13. Pokorný (Kejř, O. Benedikt), 15. Krch (Kavalír, Pejchar), 20. Malý (O. Benedikt, Ulč), 26. Valenta (O. Benedikt, Ulč) – 15. Pacas (Diviš), 16. Konečný.
Rozhodčí: . Vyloučení: 3:7, navíc Pauer (PLZ) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš, Vodrážka, Kavalír, O. Kejř, Pokorný, Kastner, Šmucer – Majer, Ulč, Valenta – Krch, Švarc, Malý – Vobruba, J. Benedikt, Pauer – Drož, Pejchar, Forejt.
Karviná: Smolka (Mokrý) – Pilch, Zaremba, Liboska, Sladký, Rejthar, Konečný, Vosyka, Gengel, Pořízek, Rosůlek, Pacas, Diviš, Řehůřek, Farský, Kubica.

Komentář k zápasu

Plzeňané začali zápas lépe a od začátku byli aktivní před brankářem Smolkou. Dlouho se čekalo na vážnější šanci, nic na tom nezměnila ani přesilovka hostů. První gól viděli diváci v jedenácté minutě, když si na brankovišti nejlépe počínal Stanislav Valenta. Nedlouho po něm se radoval také David Pokorný, jehož střelu od modré si za záda vlastního gólmana ztečoval jeden z obránců Karviné. Když na rozdíl tří branek zvyšoval v čase 14:40 dělovkou v přesilovce Martin Krch, zdálo se, že si mečouni bez problémů dokráčí pro tři body.

Opak byl pravdou. Mečouni lacině pojali konec první třetiny a míček k bližší tyči uklidil spolu se sirénou Lukáš Pacas. Kuriózní momenty v hale nekončily. Hned po úvodním vhazování druhé třetiny pak Kráčinu překvapil Martin Konečný. Během pěti sekund tak domácí ztratily cenný náskok. Karviná byla polita živou vodou a Kráčina musel řešit několik ošemetných situací. Klid Plzeňanům vrátil využitou přesilovkou Ondřej Malý, který si našel odražený míček od plexiskla a uklidil jej za Smolkova záda. Oba gólmani byli neustále v permanenci, Smolku po střele Švarce zachránilo břevno. Na další dorážku Stanislava Valenty však byl krátký. Pro útočníka s číslem 10 to tak byl druhý úspěšný zásah, a to běžele teprve 26. minuta.

Ve třetí třetině si mečouni vypracovali šance především v přesilových hrách. Smolka ale držel svůj tým. Jinak se domácí snažili hrát především ze zajištěné obrany. Ne vždy se to podařilo a Kráčina musel řešit například nebezpečné přečíslení či dorážku Diviše z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně orazítkoval břevno Jiří Benedikt. Branka ovšem z žádné šance nepadla a Plzeňané ani napodruhé v domácím prostředí neztratili body.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

První tři body ze hřiště soupeře, tahanici v Rakovníku rozhodl Kejř

Dohrávka 4. kola v Rakovníku znamenala pro Plzeňany nakonec těžký boj. Mečouni od první minuty prohrávali, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. Vedoucí tým soutěže přeci jen tři body přivezl, když ve třetí třetině překonal Gerlicha Ondřej Kejř a v závěru přidal pojistku Valenta.

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hůl:   pravá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv