Plzeň slaví druhou výhru, Šnekům nasázela šest branek

Ve druhém kole A-tým vyjel do Dobřan. Ráz z počátku opatrného duelu změnila řada přesilových her, kde se mečounům velmi dařilo. Čtyři z šesti branek vstřelili v početní výhodě. Blýskla se v nich zejména první formace. Jednu asistenci přidal navrátilec Michal Slanec.

2. kolo | sobota 14. 9. 2019 | 10:30

TJ Snack Dobřany

1:6 0:2, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 19. Bárta (Truchlý) – 9. Hanuš (Benedikt J., Vágner), 15. Benedikt J. (Vágner, Roušal), 20. Benedikt J. (Vágner), 29. Roušal (Vobruba, Hanuš), 42. Roušal (Vágner, Vobruba), 44. Kejř (Slanec, Švarc).
Rozhodčí: Černý, Danylec. Vyloučení: 8:6, navíc Rubner (DOB) 10min. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Jásek (Marek) – Truchlý, Málek, Babor, Šlehofer O., Šlehofer V., Kovářík D. – Kovářík J., Rubner, Toman, Ulm, Vaníček, Remiáš, Kobr, Bárta, Koželuh, Matoušek, Neumaier, Duchek, Červenka, Čech.
Kráčina (Návara) – Vágner, Hanuš, Benedikt O., Ulč T., Slanec, Šmucer - Roušal, Benedikt J., Vobruba, Kejř, Ulč D., Zdrha O., Kunzmann, Pavlečka, Hurt, Zdrha L., Majer, Švarc

Na střídání gólmanů Plzně tentokrát nedošlo, mezi tři tyče se postavil stejně jako do utkání proti Mostu Petr Kráčina. Oba celky si zkraje zápasu zahrály početní výhody, obě ale zůstaly nevyužité. V nebezpečné situaci se sice ocitl Remiáš, který po střele jednoho ze spoluhráčů na brankovišti nebezpečně dorážel, hostující strážce svatyně mu však skórovat nepovolil.

V polovině první patnáctiminutovky už vyloučení dobřanského Tomana mečouni využili, z dorážky se prosadil Lukáš Hanuš, a otevřel tak skóre utkání. Na něj navázal v čase 14:14 Jiří Benedikt, jenž pořádně vypálil z kruhu a Jásek musel lovit již druhý míček ze své branky.

Hned v prvních vteřinách druhé třetiny tvrdě pálil Vobruba, domácí gólman betony sklapl včas. Na druhé straně se vyskytl v dobré příležitosti Truchlý, to ale zůstal stav ještě 2:0 pro Plzeň. Skóre se měnilo až o pár sekund později, když Adam Bárta krok za červenou snížil na rozdíl jedné branky.

Ve dvacáté minutě šly Dobřany znovu do čtyř a plzeňští hokejbalisté opět udeřili. Jiří Benedikt od modré čáry zapsal už druhý gól. Na opačné straně hřiště pět minut před koncem druhého dějství tvrdě vystřelil z osy hřiště Václav Šlehofer, Kráčina byl opět pozorný. Náskok Plzně navýšil necelou minutu a půl před koncem prostřední části Adam Roušal, když trefil víko Jáskovy svatyně.

Do poslední třetiny tak vstupovali Plzeňští s tříbrankovým náskokem a i nadále se dostávali do dobrých palebných pozic. Vágnera, Ondřeje Benedikta i Švarce však Jásek dokázal vychytat. Ani plzeňský brankář se nenudil. V šanci se objevil Jan Kovářík, pak ještě Václav Šlehofer posílal míček na bránu od červené čáry, před Kráčinou vznikla skrumáž, hned několik dobřanských hokejbalistů se pokoušelo dorážet, plzeňský gólman se ale se svými spoluhráči dokázal ubránit.

Plzeň pak dostala k dispozici osmdesát vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, ve které se radoval Adam Roušal. To ale ještě nebylo vše. Poslední slovo v gólových statistikách měl Ondřej Kejř, jenž upravil na konečných 6:1 pro hosty. Mečouni tak ovládli i druhý zápas v nové sezóně. Již zítra uzavřou sérii tří venkovních duelů v Ústí nad Labem, pak už se představí před svými fanoušky.