Plzeň znovu prohrála, když nestačila na ústeckou Elbu

Další porážku v letošní sezoně utrpěli hokejbalisté Plzně, kteří cestovali na sever Čech, kde je zdolalo Ústí nad Labem. Severočechům pomohli k cennému vítězství především přesilové hry, v nichž dokázali hned třikrát přesně zamířit do plzeňské klece.

8. kolo | sobota 15. 10. 2016 | 16:00

Elba DDM Ústí nad Labem

4:1 3:1, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Soukup (Hubený), 8. Soukup (Langthaler, Kváš), 15. Soukup (Švanda), 23. Švanda (Soukup) – 12. Průcha.
Rozhodčí: Pečený, Sládek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Brhel (Banda) – Kerl, Kváš, Poláček, Růžička, Šilínek, Švanda, Kučera – Bím, Červinka, Horáček, Hubený "C", Langthaler, Pilař, Soukup, Gottfried, Peschout
Návara (16.Kráčina) – O. Benedikt, Vágner, Kavalír, Vodrážka, Pokorný, Zeman, Davídek – O. Kejř"C", Průcha, Malý, Valenta, J. Kejř, Kolařík, Krásný, J. Benedikt, Pauer, Gřonka

Vstup do zápasu se jednoznačně vydařil lépe hokejbalistům Ústí. Domácí tým po šesti minutách hry dvakrát rychle udeřil a dostal se do klidného vedení. První gól Elby zařídil Lukáš Soukup, jenž se dokázal natlačit až před Návaru, jehož z blízkosti překonal bekhendem. Následně navíc na trestnou lavici odkráčel plzeňský Krásný a Ústečtí znovu trestali. Pěknou akci domácích v přesilovce korunoval znovu Lukáš Soukup nekompromisní střelou do horního růžku z prostoru mezikruží.

Mečouni se dostali na delší dobu do pásma soupeře až po deseti minutách hry, a hned z toho byla snižující trefa. Utajená střela Michala Průchy propadla nakonec až za záda brankáře Brhela. Gól Plzeňany sice nabudil, ale jejich snahu znovu utlumilo další vyloučení, v němž Ústí opět trestalo nejtvrdší měnou. Švandova střela se odrazila nejspíše po zásahu Návary ke zcela volnému Lukáši Soukupovi, jenž pohodlně dovršil hattrick.

Do druhé třetiny již nenastoupil gólman Návara, který přepustil své místo plzeňské jedničce Kráčinovi. Plzeňany stále ale srážela do kolen přibývající vyloučení. Jedno z nich navíc domácí potřetí využili. Hvězda zápasu - Lukáš Soukup narýsoval před branku parádní pas na nabíhajícího Petra Švandu, který jen nastavil hokejku a mohl se radovat ze vstřelené branky. Plzeň se dokázala otřepat až ve vlastní početní výhodě, kdy měl na holi branku Michal Průcha, jehož ale neskutečným zákrokem vychytal Brhel.

Ve třetí třetině se hra evidentně zkomplikovala poté, co začalo pršet. Mečouni přesto i v závěrečné periodě hned třikrát putovali za katr, takže již neměli žádný prostor na to, aby ještě zdramatizovali duel. Ústečtí si bez potíží udrželi své vedení a v tabulce přeskočili právě Plzeň, jejíž trápení naopak stále pokračuje.

Michal Edl, trenér HBC Plzeň: „Soupeř chtěl jednoznačně vyhrát a podle toho začal a my ho nechali. Těžko se pak zapas otáčí. Pokud nebude chtít uspět celý tým, ale jen pár jednotlivců, tak je to málo. My přijeli zúčastnit se zápasu, a pak nelze pomýšlet na jakékoliv body..“