Plzeňané zakončili sezónu porážkou. Nad jejich síly byl kladenský Alpiq

Závěrečná bitva Autosklo H.A.K. Cupu byla pro Plzeňany zároveň posledním zápasem sezóny. V utkání předních extraligových týmů mělo navrch Kladno. Hokejbalisté Alpiqu se trefili hned sedmkrát, při čemž čtyři branky vsítili v závěrečné třetině. Mečouni se zmohli pouze na dvě trefy v kladenské síti.

Pohár | sobota 27. 6. 2020 | 11:00

2:7 1:3, 0:0, 1:4

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 11. Švarc (Kejř, Kunzmann), 43. Lokajíček (Pokorný) - 2. Soukup (Schnaubelt, Hnízdil), 10. Šrámek (Špaček, Pražák), 14. Šrámek (Schnaubelt, Hnízdil), 36. Hnízdil (Kamenář, Barnošák), 37. Haisman PP, 43. Špaček (Pražák, Pliml) PP, 45. Haisman (Kohout).
Rozhodčí: Martis, Gráca. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:7.
Návara (od 23. Kráčina) - Hanuš, Šilhán, Slanec, Ulč T., Pokorný, Pavlečka, Holeček - Ulč D., Průcha, Vobruba, Kunzmann, Švarc, Kejř, Lokajíček, Majer, Hurt, Zíka, Štípek.
Čapek (Jirotka) - Hrabár, Pliml, Dědič, Kamenář, Soukup, Haisman, Kužel - Pražák, Špaček, Šrámek, Barnošák, Hnízdil, Schanubelt, Prokop, Kohout, Procházka, Teinitzer J., Teinitzer M.,

Již ve druhé minutě inkasovali domácí z hole Radka Soukupa, po jehož střele si smolně srazil míček do vlastní sítě jeden z plzeňských hráčů. Diváci od začátku viděli rychlý hokejbal s celou řadou soubojů. Více šancí si v první třetině vytvářelo Kladno, které domácí přestřílelo a na rozdíl dvou branek zvyšoval z přečíslení David Šrámek. O minutu později se prosadili také Plzeňané, konkrétně Marek Švarc, který se trefil krásně pod břevno po nahrávce Ondřeje Kejře, který se vrátil do plzeňské sestavy po delší pauze.

Ve 14. minutě předvedl krásnou individuální akci Vobruba. Chybělo jediné – dostat míček za Čapkova záda. Plzeň tato situace mrzela dvojnásob, jelikož kladenští se z protiútoku prosadili potřetí. Návaru překonal po perfektní střílené přihrávce opět David Šrámek.

Druhá třetina gól nenabídla, přestože v ní na trestnou lavici usedlo hned pět kladenských hokejbalistů. Plzeňané ale dvou zesílených početních výhod nevyužili. Kladenští vzorně drželi obranný vzorec i ve třech hráčích a mečouni nedokázali kombinace přetavit v gólové akce.

Ve třetí třetině se role obrátili. Kladenští se již vylučovat nenechali, zato rozhodčí vylučovali na plzeňské straně, a to hned třikrát. První přesilovku Alpiq ještě nevyužil, těsně po jejím skončení se ale od modré čáry trefil zkušený Daniel Hnízdil. Následně si smolný moment vybral brankář Kráčina. Při snaze vyseknout míček z hole jednoho z protihráčů mu vyletěla hůl a rozhodčí tento čin potrestali trestným střílením. Jakub Haisman byl sice plzeňským gólmanem vytlačen mimo ideální střeleckou pozici, přesto dokázal zvýšit na 5:1 pro Kladno.

Další početní výhodu využil dorážející Martin Špaček. Hned po následujícím vhazování ale kladenská obrana zapomněla na Víta Lokajíčka, který našel místo u tyče a trefil se devět sekund po Špačkovi. Poslední gólový moment ale patřil hostům, kteří využili přečíslení 14 sekund před koncem, když se podruhé trefil Jakub Haisman. Plzeň uzavřela sezónu porážkou, turnaj Autosklo H.A.K. Cup se jí nevydařil podle představ, přesto byl vítanou prověrkou. Nyní čeká mečouny měsíční volno.