První tři body ze hřiště soupeře, tahanici v Rakovníku rozhodl Kejř

Dohrávka 4. kola v Rakovníku znamenala pro Plzeňany nakonec těžký boj. Mečouni od první minuty prohrávali, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. Vedoucí tým soutěže přeci jen tři body přivezl, když ve třetí třetině překonal Gerlicha Ondřej Kejř a v závěru přidal pojistku Valenta.

4. kolo | neděle 23. 9. 2018 | 11:00

HBC Rakovník

2:4 1:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 1. Sunkovský (Urban, Tvarůžek), 30. Stahl (Pospíšil, Hildebrand) – 13. Hanuš (Benedikt O., Krch), 20. Forejt (Kunzmann, Benedikt O.), 37. Kejř (Valenta, Lang), 45. Valenta.
Rozhodčí: Pečený, Uhlíř. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Gerlich (Muškát) – Pospíšil, Tvarůžek O. (C), Sunkovský, Martínek, Sýkora Milan, Sýkora M., Kučaba, Tvarůžek M., Hildebrand, Arlt, Stahl, Hluštík, Urban, Macák, Molnár.
Kráčina (Navara) – Benedikt O., (C), Hanuš, Kavalír, Kastner, Kejř, Pokorný, Ulč T. – Ulč D., Švarc, Malý, Krch, Benedikt J., Vobruba, Lang, Gřonka, Valenta, Kunzmann, Drož, Forejt.

Domácí přivítali Plzeňanům poměrně razantním způsobem, když šli do vedení hned ve druhém střídání. Střela Michala Sunkovského od červené zaplula až za Kráčinova záda. Raci se během jejich čtvrtého zápasu radovali z teprve druhé vstřelené branky. Mečouni se z této studené sprchy chvíli oklepávali. Po čase hru zlepšili a Gerlich se musel mít na pozoru. Na konci jedenácté minuty byl vyloučen Hildebrand a mečounům se naskytla možnost k vyrovnání.

Tu v čase 12:04 využil Lukáš Hanuš, který dopravil míček za Gerlicha z předbrankového prostoru. Do konce třetiny se ani jednomu z týmů nepodařilo odskočit a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu. Po změně stran začali mít více ze hry Plzeňané. Hostující snahu ve vedoucí branku přetavil Marek Forejt. Útočník s číslem 27 úspěšnou dorážkou Kunzmannovy střely slavil premiérovou branku v letošní sezóně.

Následně byli vzájemně vyloučeni Krch a Martínek. Do konce třetiny rozhodčí vylučovali ještě jednou. V jinak disciplinovaném utkání jim neušlo držení hole od Davida Ulče v poslední minutě druhé třetině. Plzeňský útočník byl tak s menším trestem poslán na trestnou lavici. Rakovníku k využití početní výhody stačilo jen třináct sekund. Střelu Pospíšila tečoval mimo dosah Kráčiny David Stahl. Těsně před druhou sirénou se tak domácím podařilo vyrovnat.

Boj o body na asfaltovém povrchu se tak musel rozhodovat ve třetí třetině. Plzeňané měli více ze hry. Ovšem i Raci dokázali zaměstnat Kráčinu. Jako klíčový moment se ukázalo střídání třetí formace v 37. minutě zápasu. Valenta po přeběhnutí modré čáry našel na ose hřiště Ondřeje Kejře a zkušený bek střelou od modré propálil Gerlicha. Plzeňané mohli poté náskok navýšit v přesilové hře. Tu ovšem nevyužili. Zápas si přesto pohlídali a definitivní tečku za duelem udělal trefou do prázdné klece Stanislav Valenta.