SF3: Jeden gól nestačil. Další zápas pro Kladno a Plzeň čelí vyřazení

Třetí semifinálový zápas Plzeňanům nevyšel. Mečouni nezvládli zápas na vedlejší ploše ZS v Kladně a prohráli 4:1. Zápas rozhodly tři branky kladenského Šrámka. Mečouni se nezmohli na více, než jediný gól. Ten padl z hole Jakuba Kolaříka ve vlastním oslabení. FOTO: Tomáš Kostečka / Benyho galerie.

SF3 | sobota 21. 5. 2016 | 11:00

HBC ALPIQ Kladno

4:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10:52 Šrámek (Pražák), 19:33 Šrámek PP, 31:06 Šrámek (Pražák, Pliml), 37:47 Schnaubelt (Kohout) - 19:00 Kolařík SH.
Rozhodčí: Olesz, Pečený. Vyloučení: 3:4 + Slanec OT 10 minut, Zeman trest do konce utkání (oba PLZ). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 158. Střely na branku: 26:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Hájek (Keimar) – Kudela, Dědič, Pliml, Příhoda, Šícha, Soukup, Haisman– Štěpáník, Hnízdil, Špaček, Ogurčák, Pražák, Šrámek, Kohout, Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Potekhin.
Šulan (Kráčina) – Benedikt O., Vágner, Slanec, Kavalír, Vodrážka, Zeman, Edl, Hanuš – Krch, Pejchar, Kolařík, Malý, Švarc, Průcha, Kejř O., Polívka, Kejř J., Gřonka, Pauer, Kunzmann.

Pro třetí zápas se plzeňská střídačka rozšířila o dva muže. K hlavnímu trenérovi Kadaněmu se připojilo trenérské duo Semera – Lendl ze staršího dorostu. V úvodu utkání se oba celky prezentovaly aktivní hrou. Větší plocha hřiště umožňovala mnoho běžeckých soubojů. V páté minutě byl vyloučen kladenský Schnaubelt, avšak Plzeňané jeho faul nepotrestali, téměř se nedostali k zakončení.

Po polovině první třetiny se čím dál více hra dostávala do plzeňského obranného pásma. Ten poprvé kapituloval v jedenácté minutě. Pražák získal míček a zpoza branky jej přeložil přímo před osamoceného Davida Šrámka, jenž našel místo nad lapačkou Šulana. Hosté měli i nadále problémy s agilními útočníky soupeře a dostávali se pod tlak. Přímo na Šulana mnoho střel nešlo, ovšem tečované pokusy od půlící čáry vypadaly mnohdy nebezpečně.

Zkraje druhé části si početní výhodu zahráli také kladenští. Ta byla zesílena ještě vyloučením Benedikta, tudíž 16 sekund se hosté bránili pouze ve třech. Po návratu Krcha a Benedikta byl ale opět vyloučen Zeman a Alpiq měl opět výhodu jednoho muže v poli. Jenže Kudelovu špatnou rozehrávku vystihl na červené čáře Jakub Kolařík, který nasprintoval až před Hájka a svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou mezi betony. Časomíra ukazovala čas 19:00 a plzeňští fanoušci slavili vyrovnání.

Avšak uběhlo pouhých 33 sekund a Kladno zužitkovalo pokračující přesilovku. Šulan si špatně načasoval vyběhnutí z brankoviště a při snaze získat balonek ztratil hokejku. Obránci nestihli včas zablokovat Davida Šrámka, který dopravil míček do odkryté klece. Plzeňané se následně museli obejít bez Michala Slance, jenž za odpálení míčku po inkasované brance vyfasoval osobní desetiminutový trest. Ve hře se poté objevovalo více a více osobních soubojů a přítomní diváci se rozhodně nenudili. Šancí jsme mnoho neviděli, za zmínku ale jistě stojí akce Krcha s Pejcharem. Ti v akci dva na dva nádherně překonali obranu hostí druhý jmenovaný zakončoval do téměř odkyté klece, ale minul.

Začátek třetí třetiny patřil Kladnu. Dvojice Šrámek a David Šrámek se postarala o další gól domácích. Šrámek znovu zakončoval z bezprostřední blízkosti a bekhendem se trefil potřetí v zápase. Mohl tak slavit čistý hattrick. Plzeň chtěla s výsledkem ještě něco udělat, ovšem herní pohoda byla na straně Kladna. A plzeňský zmar pokračoval i v další početní výhodě. Hosté se nedostávali do nebezpečných střeleckých příležitostí a naopak museli bránit agilní útočníky soupeře.

Gólovou kolonku v zápise o utkání uzavřel Milan Schnaubelt. Ten se po obkroužení branky zbavil obránce a povedenou ranou na bližší tyč uzavřel na konečných 4:1. V závěru byl za protesty vyloučen do konce utkání Petr Zeman. Plzeňané po nepříliš povedeném výkonu prohrávají v sérii 2:1 na zápasy a nezbývá jim, než v neděli zabojovat o vítězství a prodloužení sezóny.