SF4: Mečouni využili proti Kladnu tři přesilovky a utekli hrobníkovi z lopaty

Pořádně drama nabídl čtvrtý semifinálový duel mezi Plzní a Kladnem. Západočeši, kteří museli na hřišti Alpiqu bezpodmínečně zvítězit, pokud chtěli ještě živit svoji šanci na finále, prohrávali již 0:2, ale následně se bleskově vzepjali a i díky výborné hře v početní hře si vynutili pátý rozhodující duel! FOTO: Tomáš Kostečka / Benyho galerie.

SF4 | neděle 22. 5. 2016 | 11:00

HBC ALPIQ Kladno

4:5 1:0, 2:3, 1:2

Branky a nahrávky: 4. Kohout (Štěpánik), 18. Špaček (Hnízdil), 29. Hnízdil D (Kudela), 43. Příhoda (Kudela, Hnízdil) – 18. Slanec (Ondřej), 19. Kejř Jaroslav, 23. Pejchar D (Vágner, Slanec), 34. Krch (Vágner), 35. Ondřej (Pejchar, Krch).
Rozhodčí: Boháček, Kralovič. Vyloučení: 5:4, navíc Švarc (PLZ) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5.
Hájek (Jirotka) – Kudela, Dědič, Pliml, Příhoda, Šícha, Soukup, Haisman– Štěpáník, Hnízdil, Špaček, Ogurčák, Pražák, Šrámek, Kohout, Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Potekhin.
Kračina (Šulan) – Benedikt O., Vágner, Slanec, Kavalír, Vodrážka, Zeman, Edl, Hanuš – Krch, Pejchar, Kolařík, Malý, Švarc, Průcha, Kejř O., Polívka, Kejř J., Gřonka, Pauer, Kunzmann.

Plzeň se do svého protivníka od prvních sekund bez váhání pustila, pokusy Krcha a Malého ovšem Hájek dokázal zlikvidovat. Po příležitostech mečounů ale znenadání udeřilo na druhé straně. Ve velkém závaru se nejlépe zorientoval kladenský Martin Kohout, jenž byl dostatečně důrazný, aby procpal míček za gólmana Kráčinu. Rychlou odpověď západočechů mohl obstarat Vodrážka, proti jehož pěkné střele se nicméně znovu zaskvěl brankář Alpiqu.

Následně se z ničeho nic objevil sám před Kráčinou Ogurčák, jenž ovšem nedokázal dovést do zdárného konce své zakončení, které minulo branku. Po první přestávce obě mužstva rozpoutala gólové hody, když během jedené minuty padly tři branky. Nejprve se do dvougólového trháku dostali Kladenští zásluhou Martina Špačka, který z blízkosti nezaváhal a propálil Kráčinu.

Odpověď Plzně byla ale blesková. Po jednadvaceti sekundách se tvrdou ránou prosadil nekompromisně Michal Slanec. Aby toho nebylo málo, tak mečouni během chvíle udeřili znovu a vyrovnali. Marek Švarc byl faulován při samostatném únik a následovalo proto trestné střílení. Jaroslav Kejř při něm potvrdil své zkušenosti, udržel nervy na uzdě, naznačil střelu a poté rychlým švihem zápěstím překonal strážce branky Kladna.

Plzeňská euforie pokračovala i v následné zkrácené přesilové hře, při níž Západočeši dokonali obrat. Po ose Vágner, Slanec se dostal balonek na hůl Daniela Pejchara, který přesnou střelou posadil svůj tým do sedla. Kladno se ale rozhodně ještě nechtělo vzdát do boje a těsně před koncem druhé třetiny zvládlo vyrovnat, když se se štěstím prosadil Daniel Hnízdil.

Nažhavení Středočeši ale se vstupem do další periody během chvíle putovali do třech, když po vysoké holi Příhody navíc špatně vystřídali. Plzeň s nabídkou nepohrdla a dvojnásobnou přesilovku stoprocentně využila. Znovu do vedení poslal hosty Martin Krch, na jehož ránu neměl Hájek žádný nárok zasáhnout. V pokračující klasické převaze se navíc ještě po sérii přihrávek opřel do balonku Ondřej Kejř, jemuž střela rovněž sedla a skončila v síti.

Následně se Plzeň soustředila na defenzívu a dlouhou dobu držela Kladno na uzdě. Dramatický závěr přesto nakonec přišel, když se dvě minuty před koncem třetí třetiny prosadil Jan Příhoda. Západočeši ale závěrečný tlak domácích, umocněný o šestého hráče, přečkali bez úhony a vítězstvím si vybojovali pátý zápas, v němž se již rozhodně o postupujícím do finále.