Vítězný obrat v závěru posunul Plzeňany na třetí místo

Sobotní duel A-týmu proti Kladnu nabídlo klasický boj s minimem branek. Rozhodně se ale bylo na co dívat. Mečouni, kteří v delším časovém úseku tahali za kratší konec lana, předvedli fantastický závěr. Dvě slepené branky Jiřího Benedikta a Martina Kunzmanna ale zvrátily vývoj duelu a tři body zůstaly v Plzni.

21. kolo | sobota 16. 3. 2019 | 16:00

2:1 0:0, 0:0, 2:1

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 42. J. Benedikt (O. Benedikt), 44. Kunzmann (O. Benedikt) – 31. Pospíšil (Pliml, Schnaubelt).
Rozhodčí: Pečený, Danylec. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Kráčina (Návara) – O. Benedikt (C), Polívka, Kastner, Vodrážka, Hanuš, Pavlečka, Šmucer, Kavalír (A) – Roušal, J. Benedikt, Pejchar, Kunzmann, Švarc, Vobruba, Majer, Valenta, Hurt, Forejt, Lang.
Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Pliml, Dědič, Haisman, Hrabár, Soukup (A) – Špaček (C), Prokop, Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Eitler, Kohout, Šícha (A), Procházka, Novák, Kamenář.

Plzeňané stejně jako v ostatních jarních zápasech začali aktivně. Kladno ale poctivě bránilo, a tak přísnější měřítka snesla pouze Valentova přízemní střela po buly. Kráčina se do permanence dostal při vyloučení Kavalíra. Plzeňská čtveřice ale oslabení zvládla. Těsně po něm se v dobré střelecké pozici objevil Schaubelt, Kráčina byl opět připraven. Hra se jinak v první třetině přelévala z jedné strany na druhou a diváci sledovali vyrovnaný duel.

Od druhé třetiny ale postupně začali otěže zápasu přebírat kladenští. Ti se v Plzni prezentovali jednoduchou hrou, která vcelku platila. Kráčina musel řešit několik ošemetných situací. Horké chvíle zažívala plzeňská střídačka, když se na trestné lavice vystřídali zástupci mečounů a ti se tak po dvě minuty bránili dvojnásobné přesile. Tuto pasáž hry ale Plzeňané dobře zvládli. Alpiq se ovšem pořádně nadechl a zatápěl domácím po zbytek druhé části. Vyložených šancí si hosté ale příliš nevytvářeli.

Bezbrankové skóre vydrželo do 32. minuty, kdy kladenští využili přesilovou hru. Zkušený Jan Pospíšil dostal nabito na levý kruh a střelou pod břevno nedal Kráčinovi šanci. Domácí poté zjednodušili přechod středního pásma a Jirotka se tak opět dostával do zápasu. Střelci se postupně osmělovali. Z mezikruží těsně vedle pálil Pejchar, schovaným pokusem zahrozil zleva Forejt.

Příležitost k vyrovnání měli domácí při téměř minutu a půl dlouhé přesilovce pěti proti třem. S tou ovšem naložili prachbídně. Při hře pěti proti pěti si pak klíčový zákrok připsal Petr Kráčina, který výborný výkon korunoval likvidací samostatného úniku Schnaubelta.

Nedlouho poté byl vyloučen Soukup, což nakonec zlomilo kladenské vyhlídky na tříbodový zisk. Na levé straně napřáhl Jiří Benedikt, který přes clonícího Švarce našel volné místo v brance. Z plzeňské strany to ale nebylo vše. Martin Kunzmann si totiž vyčíhal odražený balonek a rychlou bekhendovou dorážkou jej dopravil za Jirotku – 2:1.

Domácí se pak chvíli drželi v útočném pásmu. Situaci jim ale zkomplikoval další dvouminutový trest. Kladenští sáhli k power-play. Plzeň ale těsný výsledek uhájila a s přispěním štěstí si velice pomohla směrem k boji o třetí příčku.