Vítězný vstup do sezóny! Mečouni přejeli Sudoměřice pěti góly

První domácí zápas v novém ročníku, první výhra, první čisté konto a první body do tabulky. To byl ve zkratce úvodní duel nového hokejbalového ročníku. Plzeňané si došli pro hladké vítězství. Třemi body se zapsal Jaroslav Pauer, dvě trefy jdou za Martinem Krchem a svoji klec zavřel vynikající Jiří Návara.

1. kolo | sobota 9. 9. 2017 | 16:00

5:0 2:0, 1:0, 2:0

SK Sudoměřice

Branky a nahrávky: 12. Hanuš (Benedikt J.), 15. Pauer (Benedikt J.), 23. Krch (Pauer), 33. Krch (Pauer, Kunzmann), 38. Malý (Gřonka).
Rozhodčí: Danylec, Pečený. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 5:0.
Návara (Kráčina) – Benedikt O., Hanuš, Pokorný, Vodrážka, Kastner, Šmucer, Kavalír – Vlasák, Benedikt J., Pauer, Kunzmann, Švarc, Malý (C), Krch, Gřonka, Valenta, Forejt, Vobruba
Terna (Dekány) – Tóth D., Studénka, Kudláč, Tóth M. (C) – Fraňo, Kaluža, Hruboš, Navrátil, Mišík, Štefek, Nohál, Havlík, Hájek, Slanina

Sezonu 2017/2018 odstartoval domácí A-tým v nejlepším možném světle a to i bez opor loňské sezony. Na střídačce jsme neviděli ani Michala Průchu, který byl jeden z nejproduktivnějších hráčů předešlého ročníku, ale ani osobnost, jakou Ondřej Kejř bezesporu je. Michal Edl společně s Luďkem Polívkou dali šanci především mladým odchovancům, kteří svůj úkol splnili na výbornou a ukázali, že i s tak malým věkovým průměrem pozlobí letos kdejakého soupeře.

Domácí tým na Sudoměřice doslova vlétl od prvních minut utkání z čehož pramenila i první početní výhoda ve 3. minutě. Tu ovšem mečouni nedokázali přetavit v gólový úspěch. Hostující celek přijel se spíše defenzivně naladěnou hrou, na kterou našli domácí recept až v čase 11:17 a to když čistě vyhrál buly Jiří Benedikt a střelou z první přesně trefil Lukáš Hanuš. Domácí byli doopravdy velice při chuti a tak se osm vteřin před zazněním první sirény, díky důrazu na brankovišti, prosadil Jaroslav Pauer. Opět s asistencí Jiřího Benedikta.

Podobný styl hry ze strany hostí jsme mohli vidět i ve druhé třetině, kdy se do zakončení dostali pouze z brejkových situací. Ovšem skvělý Jiří Návara nepustil za své záda ani jeden balonek. Dokonce ani v přesilovce pěti proti třem, která trvala minutu a 21 sekund, nedokázali hráči Sudoměřic vymyslet, jak plzeňského brankáře překonat. Nutno podotknout i dobře takticky zvládnuté oslabení. V čase 22:03 odešli na trestnou lavici Tóth D. – držení protihráče (SUD) a Valenta – nafilmovaný pád (PLZ). Hra pokračovala tedy v počtu 4 proti 4, která Plzeňanům očividně vyhovovala. Po nahrávce Jaroslava Pauera na levý kruh se přesnou trefou ze své oblíbené pozice nemýlil Martin Krch a zvýšil tak na stav 3:0

Do posledního patnáctiminutového dějství nastupovali domácí s velkou pohodou a obrovskou chutí ještě přidat na plynu a potěšit tak domácího fanouška. Potlesk si v čase 32:01 vychutnal opět stejný střelec Martin Krch, opět s asistencí od Jaroslava Pauera. Když se Pauer obtočil kolem branky do brankoviště, měl Martin poloprázdnou branku - 4:0!. Poslední úpravu skóre připravil nový kapitán domácích Ondřej Malý, který byl nejtrestanějším hráčem Plzně, avšak i to se ukázalo jako výhoda. Když máte spoluhráče, kteří mají výborné načasování a šikovné ruce vzejde z toho přihrávka od Petra Gřonky a nádherné zakončení mezi nohy od Malého.

Pro oko domácího diváka to byl vskutku hokejbalový zážitek na poměry prvních kol. Na obou stranách jsme mohli vidět šest dvouminutových trestů avšak ani jeden gól z početní výhody. I přesto je konečný stav 5:0 výborným startem, na který se domácí pokusí navázat příští sobotu v Mostu