Vstup do jara se povedl! Plzeň zdolala Most

Plzeňští hokejbalisté zvládli vstup do jarní části a porazili tým z Mostu 4:1. O výsledku utkání rozhodla hned úvodní část, ve které mečouni skórovali hned třikrát.

16. kolo | sobota 4. 3. 2017 | 16:00

4:1 3:0, 1:0, 0:1

HBC Most

Branky a nahrávky: 5. Krásný (Průcha, Kastner), 6. Kejř (Krch, Pejchar), 13. Forejt (Pejchar, Gřonka), 30. Švarc – 34. Chyba (Chytrý, Švancar).
Rozhodčí: Michal Škrobák, Petr Škrobák. Vyloučení: 12:9, navíc Kunzmann (PLZ) 10 OT, Bruštík (MST) 10 OT, Valenta (MST) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Kráčina (Návara) – J. Benedikt, Pokorný, Kastner, Hanuš, Vodrážka, O. Benedikt – Forejt, Pejchar, O. Kejř – Průcha, Gřonka, Krásný – Krch, Švarc, Kunzmann – Vlasák, Voves.
Brém (Walter) – Koudelka, Chyba, Valenta, Prokš, Böhm – Krajíček, Bruštík, Novák, Chytrý, Švancar, Procházka, Dobrý, Jarkovský, Plachý.

Plzeňští hokejbalisté začali první jarní duel proti Mostu dobře, i když hned v úvodu utkání se hosté snažili být aktivní a zaskočit plzeňskou defenzivu a brankáře Kráčinu. To se jim však nepovedlo. Západočeši měli první větší příležitost v polovině páté minuty a naložili s ní výborně, když Daniel Krásný překonal Bréma. Následně měli příležitost dostat se zpět do zápasu hosté, koncovka se jim však nezdařila, a tak mohl na druhé straně navýšit plzeňský náskok kapitán Ondřej Kejř na 2:0. Hosté se následně dostali k dalším možnostem, jenže v zakončení se jim příliš nevedlo. To Plzeň byla o poznání úspěšnější v zakončení a dvě minuty před první sirénou navýšil po skvělé souhře skóre Marek Forejt, staronová tvář v plzeňském dresu.

Na začátku druhé části byl k vidění opět opatrný hokejbal na obou stranách. Hosté se pokoušeli dostat k ohrožení Kráčiny, to se jim moc ale nedařilo. Plzeň na začátku druhé části dostala možnost navýšit svůj náskok v přesilové hře, tu sehráli domácí dobře, gól se jim ale vsítit nepovedlo. Podobná situace nastala o pár chvil i na druhé straně, v největší možnosti neuspěl Plachý. Po necelých deseti minutách prostředního dějství měl obrovskou šanci navrátilec do sestavy po zranění Martin Krch, Brém předvedl fantastický zákrok. Plzni se nakonec povedlo přidat další branku, patnáct vteřin před druhou pauzou se dokázal prosadit Marek Švarc, když jeho přihrávku zblokoval mostecký obránce Chyba a Švarc se dostal ke střele.

Vstup do posledního dějství se vydařil hostům ze severu Čech. Při vyloučení autora čtvrté domácí branky Švarce se sice Plzeň dobře bránila, ale nakonec neubránila. Tomáši Chybovi se povedlo napravit svojí chybu a překonal se štěstím Kráčinu. Poslední část zápasu více než hokejbalovou krásu nabídla řadu soubojů a vyhrocených momentů. Rozhodčí nakonec udělili přes šedesát trestných minut po soubojích, které vznikly většinou po odpískání.

Michal Edl, trenér Plzně: „První třetinu jsme hráli to, co jsme chtěli. Takhle bych si to představoval. Soupeř to musel pak nějakým způsobem zkusit a zápas se dost vyhrotil. Tým, který chce hrát a tvořit by měl být trochu zvýhodněný oproti týmu, který chce jen bourat. Hra se dost kouskovala, což nemá rád žádný trenér. Já jsem chtěl zapojit do zápasu dva mladé kluky, to se povedlo jen částečně. Jsem rád, že nikdo z hráčů se i při vyhrocených situacích neuchýlil k žádnému zákroku, který tady nechceme a proti soupeři jsme šli čelem.“