Z Hradce přivezlo Áčko po lítém boji pouze bod

Po vítězství nad Letohradem cestovala plzeňská družina do Hradce Králové, kde završila trojboj s dotírajícími soupeři na okolních místech v tabulce. Plzeňané v zápase vedli, tento stav ale nedokázali udržet a zápas nakonec dospěl do samostatných střílení, která rozhodl jediný neúspěšný pokus na hostující straně.

20. kolo | neděle 10. 3. 2019 | 13:00

HBC Hradec Králové 1988

2:1ss 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 25. Šimůnek (Hrabica), rozh. náj. Novák – 20. Roušal (Polívka).
Rozhodčí: Vrba, Vokurka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1ss.
Brykner (Zeman) – Hrabica, Šimek, Škoda, Jiřík, Fanderlík, Ježek, Hrubý, Šimůnek, Lux O., Svoboda, Novák, Fišer, Tesař, Mitra, Hudeček, Černý.
Návara (Kráčina) – Benedikt, Polívka, Kavalír, Kastner, Vodrážka, Hanuš, Pavlečka, Šmucer, Roušal, Benedikt J., Pejchar, Kunzman, Švarc, Vobruba, Forejt, Majer, Valenta , Lang, Lokajíček, Hurt.

Mečouni začali na východě Čech aktivně a z tlaku do branky získali hned tři přesilové hry v krátkém čase po sobě. Plzeňanům se ale nedařilo najít cestu skrz kompaktní obranu soupeře. Největší šanci měl Valenta, když napálil odražený míček pouze do tyče Bryknerovy branky. Před koncem třetiny si přesilovku vyzkoušeli také hradečtí, kteří vsadili na trpělivou kombinaci. Ani ta ale k úspěchu nevedla.

Na první gól se tak čekalo až do druhé části a slavili jej mečouni. Polívka na červené zastavil vyhozený míček a poslal jej opětovně na branku. Balonek se pak odrazil do mezikruží k Adamovi Roušalovi, který jej chladnokrevně pověsil k tyči. Po úvodním gólu byla hra opět rozháraná vyloučeními. Mečouni ze závaru před Bryknerem vedení nenavýšili, Piráti o chvíli déle s početní výhodou naložili lépe.

Přes minutu a půl nepustili plzeňskou čtveřici z pásma a když se přes dvě hole míček odrazil k nehlídanému Josefu Šimůnkovi u pravé tyče, bylo srovnáno. Zbytek druhé třetiny se mečounům vůbec nevydařil. Vypadli z tempa a opět se museli bránit hradecké přesilovce.

Do třetí třetiny nastoupil tým Plzně jako vyměněný. V úvodních střídáních si vytvořil velký tlak. Ten ale zůstal nezužitkovaný. Neuspěl ani Kunzmann, který trefil jen beton ležícího Bryknera a druhou branku nepřidal ani Roušal, kterého skvěle našel Benedikt a jeho střelu z mezikruží vyškrábl Brykner lapačkou. Na pozoru se musel mít také Návara, hradečtí byli nebezpeční zejména okolo brankoviště. Plzeňanům opět vyšel lépe závěr třetiny, Brykner s pomocí obránců ale všechny situace vyřešil.

Za nerozhodnutého stavu se šlo do pětiminutového prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách. Během něj zažila Plzeň horké chvíle, když se bránila ve třech, oslabení ale zvládla brilantně. Jediným náznakem šance byla pak rodící se akce dvou proti jednomu v podání Roušala a Švarce, vítězný gól ale nepřinesla.

O bonusový bod se tak týmy popraly v samostatných stříleních. V těch se střelcům dařilo nadprůměrně. Hradci stačil pouze neproměněný pokus Kunzmanna, jelikož na domácí straně skórovali všichni tři exekutoři. Vítězný nájezd provedl zkušený Petr Novák.