Infobar:   Plzeň - Kovo Praha, sobota 22. září od 16:00!

Z dalekých Sudoměřic veze Plzeň i přes převahu pouze bod

Z dalekých Sudoměřic veze Plzeň i přes převahu pouze bod První venkovní duel odehráli Plzeňané u slovenských hranic proti Sudoměřicím. Mečouni se rozjížděli pomaleji, od druhé třetiny ovšem diktovali tempo hry. Brzdila je ale produktivita, nevyužili několik slibných příležitostí, třikrát trefili brankovou konstrukci a po remíze v základní hrací době prohráli v nájezdové loterii.

09.09.2018 | Tomáš Majer
2.kolo, sobota 8.9.2018
Sudoměřice - HBC Plzeň  2:1ss  (1:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Kaluža (Fraňo, Hübl), rozh. náj. Fraňo – 17. Benedikt O. (Pejchar).
Rozhodčí: Prudík, Zbořil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1ss.
Sudoměřice: Dekány (Lindner) – Hübl, Kmenta, Liška (A), Studénka, Toman, Tóth D., Kaluža (A), Fraňo, Helešic, Hujsa, Navrátil, Skyba, Tóth M. (C), Slanina.
HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Benedikt O., Hanuš, Kavalír, Vodrážka, Pokorný, Šmucer, Kastner, Gřonka, Majer, Pejchar, Valenta, Krch, Švarc, Malý, Vobruba, Benedikt J., Pauer, Drož, Forejt, Kunzmann.

Komentář k zápasu

Hned v úvodu si oba týmy vyzkoušely početní výhodu. V krátkém intermezzu při hře ve čtyřech si Plzeňané vytvořili slibnou příležitost. Hanuš to v přečíslení vzal na sebe a svižnou ranou z levého kruhu orazítkoval břevno sudoměřické klece. V šesté minutě viděli diváci branku na druhé straně. Fraňo pronikl po pravé straně a naservíroval balonek na střed volnému Janu Kalužovi, který překonal Návaru a využil tak přesilovou hru. Mečouni se nepoložili, ovšem v jejich hře chyběla finální fáze a nevytvořili si příliš slibných příležitostí. Výjimkou může být Valentova rychlá střela v akci dvou na jednoho, kterou Dekány jen těsně vyrazil.

Mečouni zachytili vstup do druhé třetiny. Zlepšili vhazování a nátlakovou hru. Přišlo také zasloužené vyrovnání. Nahození Ondřeje Benedikta od červené čáry proplulo hradbou těl před Dekánym a zamířilo přesně pod břevno. Od té doby hosté diktovali tempo hry a vířili v útočném pásmu. Několikrát mohli vedení převalit na svoji stranu. Krch se Švarcem ovšem opět orazítkovali pouze brankovou konstrukci, neuspěl ani Drož dorážkou z bezprostřední blízkosti. Skóre se tak neměnilo. To ani v hektické poslední minutě druhé třetiny. Kunzmann si vylámal zuby na Dekánym a Sudoměřice okamžitě otočili, balonek se dostal se štěstím k Liškovi na modrou čáru, který byl faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný se postavil k míčku, jenže přestřelil branku a pokračovalo se.

Ve třetí třetině se obraz zprvu neměnil. Mečouni měli více ze hry a Dekány se musel ohánět. Sudoměřičtí zkoušeli uspět za pomocí dlouhých lobů. Ani jedna ze strategií ovoce nenesla. Sudoměřice se s přibývajícím časem dokázali vymanit z tlaku a také domácí hrozili. Obrana Plzně ale fungovala na jedničku. Plzeňané si zápas zkomplikovali v závěru, kdy byli dvakrát vyloučeni v krátkém čase za sebou. V oslabení mohli paradoxně rozhodnout zápas. Pauer skvělým zákrokem obral o míček Lišku na červené čáře a uháněl sám na Dekányho, kterého ovšem překonat nedokázal. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm si početní výhodu zahrála Plzeň. Mečouni vyprodukovali několik střel, Dekány si ovšem se všemi poradili. Diváci sledovali bojovné utkání, ani pětiminutová hra ve čtyřech ale nepřinesla rozhodnutí. Potřetí v řadě tak vzájemný zápas v Sudoměřicích rozhodovala samostatná střílení. Domácím stačil jeden úspěšný pokus, jelikož na rychlý blafák Matěje Fraňa neodpověděl nikdo z trojice Krch, Jiří Benedikt, Pejchar. Z prvního venkovního duelu má tak A-tým pouze bod.

Aktuální články

První tři body ze hřiště soupeře, tahanici v Rakovníku rozhodl Kejř

Dohrávka 4. kola v Rakovníku znamenala pro Plzeňany nakonec těžký boj. Mečouni od první minuty prohrávali, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. Vedoucí tým soutěže přeci jen tři body přivezl, když ve třetí třetině překonal Gerlicha Ondřej Kejř a v závěru přidal pojistku Valenta.

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv