Zmar. V Pardubicích Plzeň inkasovala hned osmkrát a na vstřelený gól v turnaji stále čeká

Druhé utkání Autosklo H.A.K. Cupu sehráli mečouni v Pardubicích. Dobrý nástup si ale zkazili častými vyloučeními. Do poloviny duelu byli Západočeši vyrovnaným soupeřem, v druhé půlce zápasu ale Pardubice jasně dominovali a počet míčků v plzeňské síti se zastavil na čísle osm.

Pohár | sobota 13. 6. 2020 | 12:30

HBC Pardubice

8:0 1:0, 3:0, 4:0

Branky a nahrávky: 6. Moravec Š. (Strouhal) PP, 21. Strouhal (Moravec Š.) PP, 26:50 Vlasák (Strouhal, Turyna), 29. Bílý (Langr, Krejčí), 32. Krejčí (Bílý), 33. Zajíček (Moravec Š.), 34. Langr (Kubeš), 42. Kohoutek (Moravec L.)
Rozhodčí: Štípek, Havelka. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 51:19. Průběh utkání: 8:0.
Stárek (od 34. Bitnar) - Novotný, Kvapil, Krejčí, Zajíček, Turyna, Škoudolík, Kopřiva - Česák, Moravec Š., Blažek, Kubeš, Bílý, Moravec L., Strouhal, Vlasák, Kohoutek, Förstl, Staněk, Langr.
Kráčina (od 24. Návara) - Hanuš, Lokajíček, Pavlečka, Slanec, Holeček - Kunzmann, Ulč D., Vobruba, Roušal, Štípek, Hurt, Majer, Hýbl, Zíka.

Úvod zápasu vůbec neodpovídal celkovému skóre. Plzeňané začali velice aktivně a první tři střídání znamenala hostující nápor. Stárek musel řešit ošemetné situace okolo svého brankoviště, gólem ale žádná neskončila. Poté obraz utkání zlomila vyloučení, zejména na plzeňské straně. Rozhodčí v první třetině vylučovali dvakrát vzájemně a k tomu přidali ještě tři plzeňské tresty! Pardubičtí strávili v početní výhodě velké množství času a na Kráčinu mířila jedna střela za druhou. V první třetině přeci jen kapituloval po střele Šimona Moravce.

Ve hře pěti proti pěti se ještě v první polovině druhé třetiny hrál rychlý hokejbal nahoru - dolu. Šance si vytvářela obě družstva. Pardubice zvyšovaly na rozdíl dvou gólů druhou využitou přesilovkou. Z mezikruží se prosadil Strouhal. Od té doby začala Plzeň tahat za kratší konec. Špatné střídání potrestal Vlasák, který zůstal sám před Kráčinou a měl spoustu času na zakončení pod břevno. V 29. minutě si navíc sami Plzeňané srazili míček do vlastní sítě a gól na 4:0 byl připsán Bílému.

Nástup do třetí třetiny byl v plzeňském podání ještě horší. Dvě prohraná vhazování v obranném pásmu hosty bolela. Jelikož se po nich krátce po sobě prosadili obránci Krejčí a Zajíček. Plzeňané se postupem času ze hry ještě více vytráceli a střídající Bitnar byl dlouhou dobu bez náročnějšího zákroku. Naopak Pardubičtí byli při chuti, kombinovali po celém hřišti a byli úspěšnější i v předbrankovém prostoru, odkud zvyšovali Langr a Kohoutek na konečných 8:0.