Role v týmu se mi změnila hodně, říká po návratu Jakub Vlasák

V sobotu mečouni nezvládli utkání s pražským Kovem, které rozhodlo jedinou brankou na konci třetí třetiny. Do zápasu nastoupil také Jakub Vlasák, jenž se do A-týmu vrátil po čtyřech letech. Plzeňský útočník nyní patří ke zkušenějším hráčům, má více prostoru na hřišti, ale přiznává i prostor pro zlepšení.

V sobotu se vám nepodařilo prodloužit bodovou sérii, s pražským Kovem jste prohráli 0:1. Jak utkání hodnotíš?
Zápas hodnotím spíše negativně, protože to pro nás bylo důležité utkání a nepodařilo se nám ho vyhrát. Navíc nám během zápasu vypadlo ze sestavy pár kluků kvůli zranění. Každopádně je důležité to hodit za hlavu a soustředit se na to, abychom se v sobotu na bodovou sérii opět vrátili.

Soupeře jste přestříleli, na domácího gólmana jste vyslali 34 střel, ani jedna ale v brance neskončila. Čím to podle tebe bylo, že jste se ani jednou neprosadili?
Zápas jsme začali dobře, vytvořili jsme si několik zajímavých šancí, včetně vybojovaného samostatného nájezdu, ale nepodařilo se nám ho využít. Ve druhé třetině jsme dost polevili, ale naštěstí nás podržel skvěle chytající Jirka Návara. Ke konci zápasu jsme opět určovali tempo hry my, ale bohužel jsme si nedokázali vytvořit vyložené šance a ty, které jsme si vytvořili, jsme nedokázali proměnit. Bohužel bez gólu se zápas vyhrát nedá.

O vítězi nakonec rozhodla jen jedna branka, kterou jste obdrželi padesát vteřin před koncem třetí třetiny. Nabudilo vás to pak ještě se skórem něco udělat, když jste navíc měli přesilovou hru?
Určitě jsme nic nevzdali. Odvolali jsme brankáře. Soupeře jsme při přesilovce 6 na 4 zavřeli v jejich obranném pásmu, ale vstřelit vyrovnávací gól se nám už nepodařilo.

Za plný počet bodů jste zatím vyhráli jen jedno utkání. Kde vidíš největší mezery, na co je potřeba se zaměřit k lepším výsledkům?
Už před sezónou bylo jasné, že to letos nebude vůbec snadné. Nacházíme se v obměně, kdy tým opustilo několik starších zkušených hráčů a tím pádem padá zodpovědnost na mladší kluky, kteří se potřebují v extralize ještě pořádně vyhrát. Největší mezery máme asi v nevyrovnanosti našich výkonů během zápasu. Důležité je se zaměřit na tvrdou práci na tréninku a věřím, že se nám to pak odrazí i do výsledků v zápasech.

Ty jsi se vrátil do extraligy po čtyřech letech. Jak se změnila tvá role v týmu?
Role v týmu se mi změnila hodně, protože když jsem odcházel, tak jsem byl v týmu téměř nejmladší a tenkrát byl kádr hodně nabitý, takže toho prostoru na hřišti opravdu moc nebylo. Teď patřím v našem mladém týmu do té starší poloviny. Trenér mě i nejspíš bere jako trochu zkušenějšího hráče, takže prostoru na hřišti je mnohem více, například i v přesilovkách.

Nastupuješ také ve druhé lize za Litice, minulý rok jsi hrál za plzeňský B-tým v první lize. Kde jsou podle tebe největší rozdíly mezi soutěžemi? Je těžké se přizpůsobovat?
Největší rozdíl je určitě v rychlosti. Ve druhé lize je na vše o hodně více času a je to spíše o té technické stránce než o rychlosti. První liga je něco mezi, ale už to oproti extralize není takový skok. Já se přizpůsobuji docela dobře, protože už mám s každou soutěží nějaké zkušenosti, ale to je asi dost individuální.

Jak jsi zatím spokojený se svým výkonem v naší nejvyšší hokejbalové soutěži? V jaké pozici se na hřišti cítíš nejlépe?
Se svými výkony moc spokojený nejsem. Občas se mi zápas povede, ale měl jsem i špatné zápasy. Chtěl bych být více konzistentní. A stále ještě občas bojuji s fyzičkou (smích). Nejlépe se určitě cítím na křídle, protože tam hraji odjakživa, ale když je třeba, tak jsem schopný zahrát i jinou pozici.

V sobotu se utkáte ve venkovním zápase s Mostem, kterému se v letošní sezóně daří. Jak se na něj připravit, co bude důležité pro získání bodů?
Most se zdá být jako kvalitní soupeř a do sezóny vstoupil dobře, ale nám by mělo být úplně jedno s kým hrajeme a ke každému zápasu přistupovat stejně, protože v extralize může každý porazit každého. Když do zápasu nastoupíme s dobrým nasazením a budeme dodržovat náš systém, tak si tři body odvezeme.