Mečouni vyrazí do Mostu. Ukončí čekání na první venkovní body?

K dalšímu extraligovému zápasu se plzeňský A-tým vydá do Mostu. Bojovat bude o první výhru na hřišti soupeře. Venkovní zápasy čekají také mládežnické týmy. Jediným týmem, kdo nastoupí v domácím prostředí a barvách, budou dorostenci.

HBC Most – HBC Plzeň, sobota 16. října od 11:00

Plzeňané se po dvou letech vrátí na mosteckou plochu. Ve zdejším Areálu netradičních sportů se pro úpravu herního systému soutěže kvůli covidovým opatřením vzájemné utkání nehrálo. Na poslední zápas mají mečouni příjemné vzpomínky. Sezónu 2019/20 zde otevírali a zvítězili zde 2:1. Pamětníků tohoto utkání ovšem během dvou „pandemických“ ročníků výrazně ubylo. To lze ovšem říct i o soupeři.

Zatímco mečouni doplnili kádr A-týmu především z vlastních zdrojů a šanci dostali klubový odchovanci z juniorských kategorií, Most se nebál lovit na jiných hokejbalových adresách. Z Kladna zlákal reprezentační stálici Daniela Hnízdila. Z Rakovníka mostečtí přivedli trojici Jan Pospíšil, Leoš Gerlich a Milan Sýkora ml., kteří rovněž oblékali reprezentační dres. Zejména první zmíněná dvojice, která se podepsala pod dosud posledním titulem mistrů světa pro Českou republiku před deseti lety.

V kádru Mostu najdeme i hráče, kteří nyní zápasí o nominaci na příští MS do kanadského Brandonu. Mezi nimi je například obránce Tomáš Chyba, který je se sedmi body (3+7) nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Během letních přípravných zápasů se Slovenskem na sebe výrazně upozornil také Jiří Singer, jenž má v tomto ročníku již tři trefy.

Most se před zápasem nachází na třetí příčce, i přesto, že má odehráno pouze pět utkání a v uplynulých dvou hracích víkendech nenastoupil z důvodu zranění a nemocí. V pěti utkáních nasbírali svěřenci Slavomíra Švancara dvanáct bodů a prohráli pouze v Pardubicích. Naopak zvládli porazit Hostivař, Kovo Praha, Hradec Králové a ústeckou Elbu. Mečouni se z vítězství radovali pouze proti Hostivaři. Proti Dobřanům a Pardubicím brali po bodu kvůli porážce v samostatných stříleních. Naposledy mají za sebou nepovedené utkání na Kovu. V něm neskórovali a v kolonce statistik tak stále nejvýše najdeme Richarda Hurta (3+3). Zvládnou Plzeňané pod střechou mostecké haly navýšit své bodové konto?

Utkání můžete sledovat v online přenosu (změny stavu)zde.

Program víkendu:

Sobota 16. října
  • A-tým: Most – Plzeň (11:00)
  • Junioři: Prachatice – Plzeň (13:00)

Neděle 17. října
  • Dorost: Plzeň – Suchdol nad Lužnicí (14:00)
  • Starší žáci: Prachatice – Plzeň (14:00)
  • Mladší žáci: Blovice – Plzeň (11:00)