Tým šlape, jak má, chválí juniory kapitán Matěj Deja

Tento týden jsme vyzpovídali devatenáctiletého útočníka plzeňské juniorky Matěje Deju. Matěj se v posledním zápase proti Ústí nad Labem blýskl hned čtyřmi body (1+3) a velkou měrou se tak podílel na porážce lídra tabulky. Také několikrát nastoupil za A-tým na Páňa cupu a v zápasech proti pražským celkům Kert Parku a Kovu.

O víkendu jste jako první dokázali porazit Ústí nad Labem a to rozdílem hned pěti branek. Ty sám sis připsal čtyři body. Jak bys zápas zhodnotil?
Tak je to určitě super pocit, smést lídra tabulky 5:0. Zápas se nám povedl po všech stránkách. Dali jsme do toho vše, což je základ. Zároveň jsme svědomitě plnili pokyny trenéra a vytvářeli si tak gólové příležitosti. Ty se nám dařilo poměrně hojně využívat a srážet tím soupeře na kolena. Míček nám lepil, přihrávky dařily a Kuba skvěle zachytal. Za mě ideální zápas, který nemohl skončit jinak. Z gólu mám radost, byl to totiž jeden z těch hezčích, který zahřeje víc. Asistence jsou taky super, ale za ty vděčím hlavně klukům, kteří z nich vykouzlili branku. Ze všeho největší radost máme ale všichni z toho, že všechny 3 body zůstaly v Plzni, a my tak zůstáváme v boji o nejvyšší příčku.

Jak jsi zatím spokojený s dosavadními výkony vašeho mužstva?
Musím zaklepat, ale tým šlape, jak má. Naše výsledky to až na jedinou výjimku jen potvrzují. Musíme v našich výkonech pokračovat a nejlépe je ještě zdokonalit.

V produktivitě vašeho týmu jsou v popředí hráči, kteří jsou v juniorech prakticky nováčky. Jak se zapracovali? Předáváš jim nějaké rady?
Zapracovali se výborně, klobouk dolů. Jen ať jim to tam padá. Pár rad jsem jim předal, často jsou to však ve většině ohledů vyspělí hráči.

V této sezoně pravidelně trénuješ s A-týmem. Je to velký skok? Vnímáš tuto možnost jako motivaci k další práci?
Skok je to enormní. Rychlostně i technicky. Adaptace na to je hodně náročná, fyzicky i psychicky. Bez toho bych se ale nezlepšoval a právě můj osobní rozvoj je pro mne motivací.

Po tom co Honza Miksan váš kapitán pravidelně hraje za A-tým, jsi převzal kapitánské céčko. Co to pro tebe znamená? Přistupuješ k tréninkům a zápasům jinak když máš céčko na dresu?
Během tréninků se toho moc nezměnilo. Role jsou tam rozděleny nezávisle na tom, kdo je kapitán či asistent. Role se mi podstatně mění až před zápasem během něj. Jde hlavně o komunikaci se spoluhráči, ale také s rozhodčími. Zároveň je třeba udržet celý tým motivovaný a při sobě. V neposlední řadě upravit mindset na ten správný – výherní, v čemž jsem zatím stoprocentní. (smích) /pozn. red. – Matěj byl zatím kapitánem ve 2 zápasech. Oba vyhrála Plzeň v základní hrací době./

Již tuto sobotu vás čeká zápas s Rakovníkem, který má zatím na kontě jen čtyři body. Co od tohoto mače očekáváš?
Horší postavení soupeře v tabulce nás nesmí rozhodit. K zápasu přistoupíme zodpovědně a naplno. V této fázi soutěže si nemůžeme dovolit ztratit body.

Jaký je tvůj cíl v této sezóně?
Mým hlavním cílem je vyhrát s juniorkou titul a v případně potřeby vypomoct v A-týmu.