Martin Ptáčník střílí góly za tým MŽ. Nedělá mu ale problém navléct gólmanskou výstroj

Mladší žáci o uplynulém víkendu zavítali do středních Čech. Změřili síly s Berounem a Hostivaří. Za Plzeň dvakrát skóroval Martin Ptáčník. Hbitého útočníka ale trenér Kadaně využil i jako brankáře. V přípravkových kategoriích byl totiž strážcem brankoviště. V rozhovoru přibližuje náladu v týmu mladších žáků a láká i nové spoluhráče!

Martine, uplynulý víkend jste vyrazili do středních Čech. Absolvovali jste utkání v Berouně proti domácím Keltům a v Praze proti Hostivaři. Jaké bylo zahrát si proti týmům z jiného regionu? Jak se ti zápasy líbily?
Dobře. Byli to těžcí soupeři. Kelti hodně stříleli na naši branku, Hostivař měla velký tlak na naše obranné pásmo.

Proti Berounu jsi dvakrát skóroval. Mohl bys nám oba góly popsat? Z jakých situacích padly?
První byl po dorážce, když jsem se dostal do úniku. Ten druhý po nahrávce.

Zatím jste odehráli deset zápasů. Šestkrát jste se radovali z vítězství. Jaká je zatím nálada v týmu? Co vám jde a v kde je naopak třeba přidat?
V týmu je dobrá nálada, baví nás vyhrávat. V týmu nám jde nejlépe střílet naopak nám nejde držet hokejku v obou rukou, tím nás soupeř snáze obere o míček.

V domácích zápasech proti Písku a Prachaticím jsi v brance zaskočil za nemocného brankáře Filipa Märze. Kdy ses dozvěděl, že místo hráčských rukavic navlečeš ty brankářské? Byl jsi před zápasy více nervózní?
Dříve jsem chytal za minipřípravku a část přípravky. Baví mě chytat, rád si tuto roli znovu zopakuji proto jsem nervózní nebyl.

Jak s krátkým odstupem vzpomínáš na opětovnou gólmanskou zkušenost? Překvapilo tě něco?
Myslel jsem si, že bude Písek lehčí soupeř, bohužel jsme proti nim těsně prohráli.

Pojďme se vrátit zpátky do léta. Zúčastnil ses Hokejbalového kempu HBC Plzeň ve spolupráci s LZ Hockey. V čem byl pro tebe kemp nejvíce přínosný? V jakých činnostech ses na kempu, a nebo po něm, nejvíce zlepšil?
Kemp nás vždycky naučí novým věcem, které rád vyzkouším i na hřišti. Třeba mi od té doby jde lepé dívat se dopředu když mám míček (s hlavou vzhůru).

Kdy a jak jsi s hokejbalem začal? Pamatuješ si na první tréninky? Jaké to pro tebe tehdy bylo?
Začal jsem hrát na Sportmánii když mi bylo 6 let, do první třídy jsem šel s tím, že budu hrát hokejbal. První tréninky byly skvělé, protože mě tým dobře přijal mezi sebe. Líbil se mi přístup trenéra Reného Procházky a přístup spoluhráčů.

Nyní máš možnost oslovit možné budoucí spoluhráče. Proč by mladí kluci a holky měli hrát hokejbal? Na co bys je nalákal?
Nalákal bych je na týmový sport, že jsme tým. Jde o kontaktní sport s hokejkou. Vždycky se moc těším na tréninky nejen kvůli spoluhráčům, ale hlavně na zápasy.