Hodnocení víkendu: Tři družstva s čistým kontem, kanonády v zápasech žáků

Plzeňští mládežníci o druhém listopadovém víkendu ani jednou nezaváhali. Tři z týmů navíc udrželi čisté konto. Žákovská družstva nastřílela shodně po čtrnácti brankách, dorostenci se zastavili na polovičním čísle. A-tým stále čeká na první body z venkovních hřišť. Přípravka absolvovala turnaj v areálu 20. ZŠ Plzeň.

A-tým

Zápas v Pardubicích nezačal pro mečouny vůbec dobře, jelikož inkasovali hned z první akce. Domácí si poté vypracovali dvougólové vedení. Pak se Západočeši probrali a Malý vstřelil kontaktní gól. O osudu utkání rozhodla druhá část. Mečouni jakloby zůstali duchem v kabinách, jelikož třikrát inkasovali během čtyř minut. Domácí byli jasně aktivnější a po druhé třetině vedli 6:1. Ve třetí části se hosté opět zvedli a výsledkem byly dvě branky, které ale pouze upravily konečné skóre.

Komentář trenéra Stanislav Kastner: Do Pardubic jsme sice jeli s hodně mladou sestavou, přesto však s cílem uspět. Bohužel hned na začátku utkání inkasujeme ze situace, na kterou hráče upozorňujeme. A chvíli na to po nedůrazu v mezikruží opět. V druhé polovině 1. třetiny jsme se však mírně zlepšili a povedlo se nám snížit. Druhá třetina, ale byla od nás vskutku katastrofální. Vůbec jsme nezachytili její nástup a hráli jen Pardubičtí. My byli pouze statisté. Do třetí třetiny jsme vstoupili s cílem zastavit nápor Pardubic a odhodláním alespoň korigovat výsledek. To se nám alespoň z části povedlo a bojovali jsme až do konce. Tohle si musíme přenést do dalších utkání.

Sobota 13. listopadu: HBC Pardubice – HBC Plzeň 6:3 (2:1, 4:0, 0:2)

Podrobnosti o utkání

Junioři

Junioři vyrazili na půdu posledního Nového Strašecí oslabeni, přesto byli jasným favoritem. Vstup do utkání se jim povedl, když už ve druhé minutě využil přesilovou hru Svoboda. To bylo ale z hostující strany na dlouhou dobu všechno, jelikož hra Plzně pořádně drhla. Ve druhé části se Plzeňané zvedli a vytvořili si střeleckou převahu, ovšem bez gólového efektu. Rozhodla tak třetí třetina. Dvoubrankové vedení si mečouni zajistili hned po sedmi sekundách a ve zbytku třetiny přidali ještě dvě branky. Tým podržel skvěle chytající brankář Šubrt, který si připsal 24 zákroků.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Do Nového Strašecí jsme přijeli s malým počtem hráčů. Hráli jsme na kompletní dva útoky. V mrazivém prostředí to byl spíše boj o to, kdo neuklouzne a nepadne na zem. Do třetí třetiny jsme šli s jednobrankovým náskokem v náš prospěch. Do té doby předváděli své kvality spíš oba brankáři než hráči. Ve třetí třetině, pouhých sedm vteřin po zahájení hry vsítil v našem oslabení branku Dan Král. To soupeře zlomilo. Svojí první branku si pak v této sezóně připsal Míra Hanuš. Musím též vyzdvihnout hru našich dorostenců, kteří nám v zápase hodně pomohli.

Sobota 13. listopadu: HBC Nové Strašecí – HBC Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Podrobnosti o utkání

Dorost

Plzeňané vyzvali na Palmovce dorostenecké Áčko zdejšího Kova. Klid na hokejky dala Plzni branka Němčáka již ze druhé minut. V deváté minutě zvýšil Pavlíček, který později zkompletoval hattrick. Mečouni nepřestávali a do konce první třetiny využili ještě dvě přesilovky. Ve zbylých třiceti minutách vstřelila Plzeň ještě tři branky a z Palmovky si odvezla tři body za vítězství 7:0, pod které se osmnácti zákroky podepsal brankář Ondřej Kočka.

Komentář trenéra Michala Edla: Před zápasem jsme více zamíchali sestavou, abychom viděli jakým způsobem se s tím kluci poperou. Určitě ti starší svoji roli zvládli a mladší se přidali. Když jsme kombinovali měli jsme i hodně šancí. Výpadky v kombinaci znamenali holomajznu a soupeř z toho získával šance. Na konci jsme opět přidali a výsledek vypadá jednoznačně což je pro Kovo dost kruté, ale hraje na na góly a v tom jsme byli úspěšnější.

Neděle 14. listopadu: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 0:7 (0:4, 0:2, 0:1)

Podrobnosti o utkání

Starší žáci

V Jindřichově Hradci mečouni dlouho čekali na gól, nakonec jich nastříleli hned šestnáct. Skóre načal Kotrouš v osmé minutě a odstartoval plzeňskou střelnici. Za necelé čtyři minuty pak Plzeňané nasázeli další čtyři trefy. Sedm plzeňských branek ve druhé části nepřipustilo žádné drama. Pod výslednou výhrou 16:2 se podepsali oba gólmani, Hošek i Baumruk. V poli pak získal minimálně bod každý z hokejbalistů Plzně. Nejvíce se rozrostlo bodové konto kapitána Filipa Kotrouše (3+5).

Komentář trenéra Michala Samce: V Jindřichově Hradci proti nám nastoupil tým složený převážně z mladších hráčů, i proto jsme od začátku zápasu jednoznačně dominovali. Náš výkon bych hodnotil jako dobrý, přesto mi chybělo trochu více preciznosti, přesnosti v detailech i zodpovědnosti. V zakončení jsme byli často laxní, spousta akcí neskončila brankou kvůli našemu lajdáctví. Je třeba zapracovat také na přesilovkách, hráči se musejí trochu zklidnit a vypilovat dobré, připravené, gólové zakončení. Právě v takových zápasech máme nejlepší příležitost vyzkoušet si v utkání věci, o nichž se bavíme na tréninkach.

Neděle 14. listopadu: TJ Olymp Jindřichův Hradec – HBC Plzeň 2:16 (1:5, 0:7, 1:4)

Podrobnosti o utkání

Mladší žáci

Mečouni měli původně naplánované utkání proti Kert Parku. Bohužel, v době covidové vzaly plány za své. Přesto ovšem mladší žáci navlékli zápasové dresy. Náhradním soupeře byla nedaleká Třemošná. Mladí hokejbalisté si vyzkoušeli netradiční hrací dobu 4x12 minut a mečouni se nakonec radovali z vysokého vítězství podpořeného čistým štítem.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Namísto plánovaného utkání s Kertem, kde také zasáhl covid jsme si zahráli s třemošenským Tatranem. A jsme za tu možnost soupeři vděční! Tým od druhé čtvrtiny začal více kombinovat (hrálo se 4x 12 minut) a postupně střelecky prosazovat. Premiéru si odbyl Martin Jakl, který přišel na svůj první hokejbalový trénink teprve před 14ti dny. Je skvělé, že se stává součástí týmu, hodně mu v tom pomáhají spoluhráči, kteří nám dělají celkově velkou radost.

Neděle 3. října: HBC Plzeň – TJ Tatran Třemošná 14:0 (4:0, 1:0, 4:0, 5:0)

Podrobnosti o utkání

Přípravka

Družstvo plzeňských přípravek absolvovalo turnaj v takřka domácím prostředí, v areálu 20. ZŠ v Plzni v Brojově ulici. Mladí mečouni změřili síly s Třemošnou a se Stříbrem a opět si užili zápasové radosti. Trenéři navíc dostali další zpětnou vazbu.

Komentář vedoucího družstva Vlastimila Lokajíčka: V sobotu odehrála přípravka na hřišti u 20. ZŠ v Plzni další turnaj. V typicky podzimním sychravém počasí jsme se utkali s týmy Třemošné a Stříbra. V prvním zápase jsme soupeři z Třemošné oplatili porážku z jeho hřiště, když jsme se kvalitním výkonem dostali do vedení 7:2 po dvou třetinách. Ve třetí třetině jsme ale nepochopitelně polevili a přestali hrát, co jsme si řekli. Soupeř začal dotahovat skóre a nakonec jsme se ještě báli o výsledek. Kluci ale uhájili vítězství 8:7 a stále platí, že zápasy s Třemošnou jsou letos velmi vyrovnané. V druhém zápase jsme s týmem Stříbra dokázali držet krok pouze v první třetině, která skončila 2:2. Poté se už projevila soupeřova větší herní vyzrálost a nám zároveň postupně docházely síly, což se začalo projevovat v postupně narůstajícím skóre. Přesto je konečný výsledek 2:8 i předvedená hra výrazně lepší, než při prvním vzájemném měření sil ve Stříbře, kde tehdy domácí jasně dominovali. Celkově musím kluky opět pochválit-bojovali i za nepříznivého stavu, snažili se a dali do toho všechno. Do dalších zápasů tedy víme, na čem musíme zapracovat a na čem naopak můžeme stavět.

Program příštího víkendu:

Úterý 16. listopadu
  • Starší žáci: Blovice - Plzeň (18:00)

Středa 17. listopadu
  • A-tým: Blatná - Plzeň (14:00, Český pohár)
  • Dorost: Plzeň – Kovo Praha B (11:30)

Sobota 20. listopadu
  • A-tým: Plzeň – Hradec Králové (16:00)
  • Junioři: Plzeň – Kovo Praha (13:30)
  • Starší žáci: Prachatice – Plzeň (14:00)
  • Dorost: Plzeň – Rebel Praha (11:00)

Neděle 21. listopadu
  • Mladší žáci: Plzeň – Dobřany (09:00)