Plzeňští čtyřzápasovou sérii venkovních zápasů začnou v Ústí nad Labem

Mečouny čeká série čtyř venkovních zápasů. První odehrají na hřišti Ústí nad Labem, kterému se v jarní části také moc nedaří. Ústečtí jsou zatím na šestém místě, na devátou pozici ale mají jen náskok čtyř bodů. Na jaře vyhrály Plzeň i Ústí jen jedno utkání, oba týmy tak nečeká nic lehkého.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Plzeň, sobota 26. března od 16:00

Plzeňští hokejbalisté nevstoupili dobře do jarní části, ve které po nevydařeném podzimu chtěli zabojovat o play off. Momentálně jsou se čtrnácti body na předposledním místě, na osmou Hostivař ztrácí devět bodů. Úvodní zápas na jaře prohráli s Karvinou těsně 1:2, další týden nestačili na Kert Park 2:8. Nevydařilo se jim ani utkání v Hostivaři, která na domácím hřišti vyhrála 3:1. První body si mečouni zapsali v dalším souboji, když v domácím prostředí porazili pražské Kovo 6:1. Na to mohli navázat o den později na Kladně, kde byli nakonec úspěšní kladenští hráči (3:2). Minulý týden se jim nedařil ani zápas s Mostem, kterému podlehli 1:5.

Ústečtí jsou na tom lépe, zatím se s dvaceti pěti body nacházejí na šestém místě, které zajišťuje postup do play off. Bodové rozdíly jsou ale v dolní části tabulky minimální, ústečtí hráči mají jen o čtyři body více než deváté Dobřany. Ani Ústí se na jaře nedaří podle představ. V prvním utkání nestačili Severočeši na Hradec Králové (1:3), radovali se až proti pražskému Kovu (4:0). Další body ale zatím nezískali, s Letohradem prohráli 2:7, Karviná nad nimi zvítězila 2:1 a minulé utkání nezvládli s Dobřany 3:1.

První letošní vzájemný zápas se vydařil ústeckým hokejbalistům. V plzeňské hale se na začátku duelu dostali do vedení, Plzni se ale za chvíli podařilo vyrovnat. Vedení si vzali hosté zpět v úvodu třetí třetiny, dlouho ale náskok neudrželi, mečouni zase srovnali. Odpověď ale nenašli na branku Stupky, který se prosadil ve třicáté deváté minutě. Oba týmy se potkaly minulý rok ve čtvrtfinále play off, ze kterého postoupili Ústečtí.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je s šestnácti body Jakub Vobruba, který vsítil dvě branky a k tomu si připsal čtrnáct asistencí. Dvanáct kanadských bodů na svém kontě mají Lukáš Hanuš (7+5) a Ondřej Kejř (5+7). Plzeňským hráčům se ale v produktivně příliš nedaří, na jaře ve čtyřech zápasech nevstřelili více než dva góly. V posledních utkáních se v sestavě objevovali bývalí hráči, kteří se snaží týmu pomoc.

Nejvíce bodů z ústeckých hráčů posbíral Vojtěch Červinka, jenž zaznamenal dvě přesné trefy a dvacet přihrávek. Za ním je s šestnácti body za osm branek a stejný počet asistencí Martin Stupka, třináct si jich zapsal za osm gólů a pět přihrávek David Magasanik.

Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz nebo v textovém online přenosu na Onlajny.com.

Program víkendu:

Sobota – 26. března
A-tým: Ústí nad Labem – Plzeň (16:00)
Junioři: Hostivař – Plzeň (11:00)
Starší žáci: České Budějovice – Plzeň (13:30)
Přípravka: Turnaj Dobřany (09:30)

Neděle – 27. března
Mladší žáci: Suchdol n. Lužnicí – Plzeň (11:00)