S týmem si chceme první místo udržet, a to dokonce bez prohry, říká starší žák Jindřich Hošek

Starší žáci ve skupině Jih a Západ v letošní sezóně ještě neprohráli žádné utkání a nacházejí se na první pozici. Svými výkony v bráně k tomu přispívá také Jindřich Hošek, který má ve skupině nejlepší úspěšnost zásahů. Plzeňský gólman minulý týden absolvoval kemp talentované mládeže U14 a také turnaj krajských výběrů. Foto: Martin Halíř

V Lize starších žáků jste ve vaší skupině na prvním místě, ani jednou jste zatím neprohráli. Jak hodnotíš vaše výkony?
Od září jsme už sehraný tým, dokážeme se vzájemně podpořit a díky tomu vyhráváme a podle mě jsou naše výkony dobré.

I když se vám daří, vidíš někde slabší stránku, na čem je potřeba pracovat?
Jsme často vylučováni, i když v poslední době se to už zlepšuje.

Máš nejlepší úspěšnost zásahů brankářů ve vaší skupině. Jsi spokojený se svými výsledky?
Uvědomuji si, že rozdíly mezi brankáři jsou minimální. Myslím si, že se musím ještě zlepšit, abych si tuto pozici udržel.

Jsi také členem reprezentace U14, ve čtvrtek ses zúčastnil kempu talentované mládeže v Hostivaři. Na co jste se zaměřovali?
Na kempu se trenéři věnovali herním cvičením, poté jsme proti sobě hráli zápas. Trenér brankářů nám dal cenné rady.

O den později jsi bojoval za Plzeňský kraj na turnaji krajských výběrů, který se konal také v Hostivaři. Jak sis ho užil? Přinesl ti nějaké nové zkušenosti?
Turnaj jsem si užil, i když celkové umístění mohlo být lepší. Uvědomil jsem si, jak důležité je hrát naplno hned od začátku.

V prvním utkání jste prohráli s Prahou, v dalším jste porazili Královéhradecký kraj a ve čtvrtfinále jste nestačili na Pardubický. Jak se za zápasy ohlížíš?
Pražský a pardubický tým byl sehranější. Po prvním prohraném zápase jsme si v šatně řekli, co udělat lépe, a výsledek se dostavil.

V týmu bylo nejvíce plzeňských hráčů, potkali jste se tam ale i s hokejbalisty z jiných týmů z Plzeňského kraje. Jaká bylo zahrát si s nimi?
Hráči včetně hráčky z Třemošné a Blovic s námi vytvořili slušný tým.

S plzeňským týmem máte dobře rozehranou sezónu, jaké jsou vaše cíle a jaké tvé budoucí v tomto sportu?
S týmem si chceme první místo udržet, a to dokonce bez prohry. Dále bychom chtěli vyhrát finálový turnaj. Já sám bych si přál dostat se do A týmu a případně si zahrát i v zahraničí.