První jarní výjezd. Mečouni budou v Prachaticích bojovat se sousedem v tabulce

K duelu 17. kola vyrazí plzeňský A-tým do Prachatic. V důležitém souboji vzhledem k pozici v tabulce vyzve místní Horaly. Mečouni by rádi navázali na vítězný obrat proti Ústí nad Labem, prachatičtí hokejbalisté naopak na první jarní úspěch čekají. O víkendu se představí také další celky, doma budou hrát dorostenci a starší žáci.

HBC Prachatice – HBC Plzeň, sobota 11. března 2023 od 15:00

První vzájemný zápas letošní sezóny ze začátku října, konkrétně duel 7. kola nejvyšší hokejbalové soutěže, znamenal pro mečouny druhý tříbodový zisk. Na ten další museli Plzeňané čekat až do minulého kola. Hráčům HBC Plzeň se podařilo zastavit šňůru devíti porážek a na domácí ploše porazili ústeckou Elbu. Díky tomu se tak přiblížili v tabulce svému sobotnímu soupeři.

Prachatice drží před soubojem 10. příčku s náskokem tří bodů. Duel v podhůří Šumavy tak rozhodně bude mít o náboj postaráno. Jihočeši jsou letošním extraligovým nováčkem. Trenér Petr Kafka v rozhovoru pro hokejbal.cz potvrdil, že v Prachaticích neměli žádná přehnaná očekávání ani představy. První extraligová sezóna je podle prachatického kouče hlabně o sbírání zkušeností a učení se ve všech směrech.

Prachatice vstoupily do soutěže s řádným nováčkovským elánem. Ve třech ze čtyř úvodních duelů se radovaly z dvoubodového vítězství po vítězství v prodloužení či samostatných stříleních. Poté se ale frekvence sbírání bodů snížila. Prachatice jsou spolu s Kladnem a ústeckou Elbou jediné celky, které na jaře čekají na jakýkoliv bodový zápis.

V posledním kole hostily Prachatice Karvinou. Tým z jihu Čech dlouho držel brankář Tomáš Pixa, který ale po páté inkasované brance přepustil místo svému kolegovi. Karvinští v Highlanders aréně nakonec zvítězili 6:3. Totožným výsledkem skončil již zmíněný první vzájemný duel mezi Plzní a Prachaticemi, a rovněž v něm došlo ke střídání prachatických gólmanů. Plzeňané vedli na konci druhé třetiny už 5:1, v té třetí se ale téměř do konce strachovali o výsledek.

Jednu z branek, navíc v oslabení, tehdy vsítil také Vít Lokajíček, nejproduktivnější hráč plzeňského celku (5+9). Prachatickou produkci pohání především Pavel Šilhán, člen reprezentačního kádru do 23 let, kromě 13 bodů (3+10) je rovněž nejtrestanějším hráčem týmu.

Úvodní buly zápasu je naplánováno na 15:00. Duel je možné sledovat také prostřednictvím online textového přenosu na serveru Onlajny.com.

Program víkendu:

Sobota 11. března

  • A-tým: Prachatice - Plzeň (15:00)
  • Starší žáci: Plzeň - České Budějovice (11:00)

Neděle 12. března

  • B-tým: Ještěři Ústí nad Labem - Plzeň (14:00)
  • Dorost: Plzeň - Suchdol nad Lužnicí (13:00)