6. kolo | sobota 15. 2. 2014 | 17:00

Česká republika U20

1:2 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 5:22 Nespěšný (Špaček), - 21:36 Kejř (Kavalír, Kráčina), 36:28 Valenta (Edl, Benedikt J.).
Rozhodčí: Ketter, Záhora. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:28.
Diváci: 103.
Grufík (21. Majerníček) – Krejčí, Vodrážka, Čermák, Frajdl, Pecina, Nespěšný, Izaj, Hejtmánek – Šrámek, Špaček, Forstl, Krejsa, Krajíček, Franěk, Gabriel, Kohout, Markytán, Benedikt J., Švarc, Říman, Schnaubelt, Urbanec.
Kráčina (Marek) – Slanec, Edl, Kavalír, Benedikt J., Davídek, Hofmeister, Hanuš – Krásný, Zeman, Kejř, Valenta, Krch, Tůma, Forejt, Krpal, Gřonka, Malý, Vít, Kunzmann

Poslední zápas sobotního programu nabídl skutečně zajímavý duel, utkal se totiž domácí HBC Plzeň a česká reprezentace do 20 let, v jejímž týmu nechyběla čtveřice plzeňských hráčů – Lukáš Vodrážka, Josef Frajdl, Marek Švarc a Ondřej Benedikt. Marek Forejt navíc figuruje mezi náhradníky a Martin Kovářík je členem trenérského dua společně s Jiřím Mašíkem.

Dvacítka se dostala do vedení už v šesté minutě, kdy se prosadil přesnou střelou po vyhraném buly Ondřej Nespěšný, což byla pro Plzeň vůbec první obdržená branka na turnaji, brankář Petr Kráčina ale dokázal inkasovanou branku nejlepším možným způsobem vynahradit, a sice asistencí u vyrovnávací branky Jaroslava Kejře při přesilové hře z úvodu druhého poločasu.

Hru v početní převaze si následně vyzkoušeli také čeští mladíci, zužitkovat ji ale nedokázali a byť si vytvářeli dobré šance, ve vlastním oslabení opět inkasovali. Stanislav Valenta stál na konci plzeňské kombinace do prázdné branky a tři a půl minuty před koncem dokonal plzeňský obrat. V dramatickém závěru už další branka nepadla a Západočeši tak těsný náskok udrželi až do konce.

“Rozhodně to nebylo nic jednoduchého. Byl to lepší tým než Švýcaři, my jsme se proti nim trápili i proto, že nejsme tak sehraní,“ řekl po utkání proti „svému“ týmu Ondřej Benedikt. „Je to výzva, když víš, jak hrajou a znáš každého proti komu nastupuješ. Bylo to opravdu hodně zajímavé,“ popsal své pocity po utkání mladší z bratrského dua Benediktů, které stálo v sobotním utkání proti sobě.