7. kolo | neděle 16. 2. 2014 | 09:00

Leaders Ružinov Bratislava

1:3 0:1, 1:2

Česká republika U20

Branky a nahrávky: 28:55 Križan (Guráň) - 5:08 Švarc (Urbanec), 20:26 Šrámek (Zvonek), 29:03 Förstl (Urbanec)
Rozhodčí: Kokoška, Michailidis. Vyloučení: 5:5. Navíc Červenka (RUZ) 5+OK, Cvik (RUZ) OT 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:28. Diváci: 48.
Bziňák (Brečka) – Bobek, Cvik, Pardel, Andris, Matejík, Červenka, Blahút – Behúl, Bakoš, Jašo, Huber, Hulík, Polák, Guran, Križan, Šimora
Mroviec (21. Majerníček) – Jiřík, Krejčí, Vodrážka, Čermák, Frajdl, Pecina, Nespěšný, Izaj, Hejtmánek – Šrámek, Špaček, Forstl, Krejsa, Krajíček, Franěk, Gabriel, Kohout, Markytán, Benedikt, Švarc, Říman, Schnaubelt, Urbanec, Zvonek, Černý

Od devíti hodin odstartoval první nedělní souboj mezi Ružinovem a českou juniorskou reprezentací. Češi vstoupili do zápasu aktivně a zásluhou plzeňského Marka Švarce se dostali hned v šesté minutě do vedení. Krátce poté navíc hráli přesilovou hru 5 na 3, v té ale udeřit nedokázali. Akorát, když to vypadalo, že se hra trochu vyrovnala, vstřelil Jiří Krejsa druhou branku českého týmu. Bohužel pro něj ale krátce po hvizdu rozhodčích, kteří přerušili hru a tudíž nemohli jeho gól uznat.

V úvodu druhého poločasu už ale čeští mladíci skórovali regulérně, jmenovitě se trefil David Šrámek. Bratislava sice dokázala zareagovat a jedenáct minut před koncem utkání vstřelil Ján Križan kontaktní gól, Češi ale rázně odmítli možnou dramatickou koncovku a hned po osmi sekundách jim vrátil dvougólový náskok Filip Förstl.