8. kolo | neděle 16. 2. 2014 | 10:45

Slovensko U20

3:2 1:1, 2:1

Team Switzerland

Branky a nahrávky: 1:11 Lukáč, 28:29 Kohút (Kromka, Lukáč), 30:56 Kapralčík – 11:20 Henzi (Röthlisberger), 24:58 Röthlisberger (Meier).
Rozhodčí: Touš, Michailidis. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:20. Diváci: 42.
Šimeček (Bolibruch) – Frkáň, Kromka, Holák, Vrlák, Nemec, Poliak, Kundla, Minarský – Kopkáš, Lukáč, Fečunda, Ďurkovič, Fečko, Kohút, Hirkala, Krajmer, Ščasný, Myjavec, Kapralčík, Novák, Kiska

Druhé utkání finálního dne začalo poměrně zostra. Hned ve druhé minutě totiž utekl švýcarské obraně Filip Lukáč a přesnou ranou na bližší tyč nachytal špatně stojícího Melligera. Švýcaři se ale dokázali otřepat a v průběhu prvního poločasu ještě vyrovnali zásluhou Larse Henziho.

Po přestávce začali aktivněji Švýcaři a Kris Röthlisberger v pětadvacáté minutě dokonal obrat po samostatném úniku. Slovensko se ale nenechalo zahanbit a ztracené vedení si vzalo zpět. Během tří minut se trefil Matúš Kohúta Peter Kapralčík a na tyto branky už Švýcarsko odpovědět nedokázalo ani v závěrečné powerplay.