10. kolo | neděle 16. 2. 2014 | 14:15

Česká republika U20

8:0 2:0, 6:0

Slovensko U20

Branky a nahrávky: 15. Franěk (Zvonek), 18. Šrámek (Krejčí), 25. Benedikt (Gabriel), 26. Förstl (Schnaubelt), 29. Černý (Krejčí), 30. Jiřík (Krejsa), 31. Franěk (Zvonek), 39. Černý (Šrámek).
Rozhodčí: Michailidis, Kokoška. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:17. Diváci: 87.
Grufík (21. Mroviec) – Jiřík, Krejčí, Vodrážka, Čermák, Frajdl, Pecina, Nespěšný, Izaj, Hejtmánek – Šrámek, Špaček, Forstl, Krejsa, Krajíček, Franěk, Gabriel, Kohout, Markytán, Benedikt, Švarc, Říman, Schnaubelt, Urbanec, Zvonek, Černý
Bolibruch (30. Šimeček) – Frkáň, Kromka, Holák, Vrlák, Nemec, Poliak, Kundľa, Minarský – Kopkáš, Lukáč, Fečunda, Ďurkovič, Fečko, Kohút, Hirkala, Krajmer, Ščasný, Myjavec, Kapralčík, Novák, Kiska

Měření sil české a slovenské dvacítky dopadlo pro český tým velmi příznivě. Přes opatrný začátek se totiž Češi dostali v první půli do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil Miroslav Franěk, který dorážel Zvonkovu ránu, poté ještě před sirénou navyšoval David Šrámek. To ale nebylo nic oproti tomu, co mělo ještě přijít po přestávce.

Druhý poločas totiž nabídl přítomným divákům skutečné gólové hody českého týmu. V pětadvacáté minutě se procedil nenápadnou ránu za Bolibruchova záda plzeňský Ondřej Benedikta v dalších šesti minutách zaznamenali jeho spoluhráči další čtyři branky. Nejprve udeřil Filip Förstl při přečíslení, poté dorážel z voleje do odkryté branky Jan Černý a na něj navázal ještě přesnou ranou zápěstím Tomáš Jiřík a další dorážkou Miroslav Franěk. V samém závěru se od modré ještě jednou trefil Jan Černý a završil tak úspěšnou druhou půli z pohledu české dvacítky.