V Hradci Králové se mečounům nedařilo, domů se vracejí s prohrou

Úvodní zápas nové sezóny se A-týmu nepovedl. Ve východních Čechách se sice na začátku utkání dostal v přesilové hře do vedení, ale poté už se síť vlnila jen na druhé straně. Za zády plzeňského gólmana skončilo celkem sedm branek a na první výhru musí mečouni čekat. Jediným úspěšným střelcem Plzně se stal Vít Lokajíček.

2. kolo | sobota 11. 9. 2021 | 13:00

HBC Hradec Králové 1988

7:1 0.1, 4:0, 3:0

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 20. Bacovský (Hrabica, Šimůnek), 22. Svoboda (Zeman), 27. Černý (Fiedler), 29. Bacovský (Jiřík, Hrabica), 34. Bacovský (Šimůnek, Zeman), 37. Březina (Bacovský, Šimůnek), 40. Březina (Svoboda, Hrabica) – 4. Lokajíček (Benedikt).
Rozhodčí: Havelka, Vrba. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Brykner (Biegl) – Brádler, Fanderlík, Ježek, Jiřík, Šimek, Zeman – Bacovský, Březina (A), D. Černý, L. Černý, Fiedler, Hrabica (C), Hrubý, Šimůnek, Svoboda, Tesař
Návara (Kráčina) - Chramosta, Hanuš (C), Pavlečka, Pokorný, Reiser, T. Ulč - Benedikt (A), Galla, Hurt, Lokajíček, Majer, Malý, Poláček, Štípek, Sus, Svoboda, Vlasák

Plzeňští hokejbalisté vstoupili do prvního utkání nového ročníku v mladé sestavě. Úvod zápasu se jim vydařil. Hned na začátku první třetiny měli k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, kterou dokázali využít. Na brankovišti byl pohotový Vít Lokajíček, který otevřel skóre utkání. Plzeňští poté byli aktivní, ale další branku nepřidali. V polovině první části hry začali hrozit i Hradečtí na druhé straně. Návara v plzeňské bráně byl ale pozorný a proti střele Ježka od modré zasáhl, svůj tým podržel i následně při úniku Šimůnka. Po první třetině tak mečouni vedli o jeden gól.

Na začátku druhé patnáctiminutovky se do šance dostal Hurt, ale v samostatném úniku se neprosadil. Poté už byli na hřišti aktivnějším týmem domácí, kteří rychle otočili skóre zápasu. Po střele Hrabici se míčku ujal Jan Bacovský, který poprvé v duelu prostřelil Návaru. Za necelé dvě minuty se stav znovu měnil. Jakub Svoboda si převzal balonek a přesnou ranou dopravil míček za záda plzeňského gólmana.

Hradečtí byli při chutí i nadále. Akci Fiedla ještě Návara zastavil, Daniel Černý už ale míček za brankovou čáru umístil. Východočeši už vedli o dva góly a svůj náskok před přestávkou ještě navýšili. Úspěšnou akci zakončil přesnou trefou Jan Bacovský. Plzeňští pak měli těžkou situaci, přesto ještě něco mohli s utkáním udělat v poslední třetině.

V úvodu se snažili snížit nepříznivé skóre, Hradečtí ale byli stále lepším týmem a Plzni se nedařilo prosadit. Naopak góly padaly do druhé branky. V dobré pozici byl Šimůnek, ale nezamířil přesně. Za chvíli už se ale Hradec mohl radovat. Do míčku se na modré čáře opřel Jan Bacovský, který tak v duelu vsítil hattrick.

Hosté si poté situaci zkomplikovali vyloučením, které Hradec potrestal. Z pravého kruhu vsítil šestou branku Hradeckých Ondřej Březina. Neuběhly ani tři minuty a plzeňský brankář inkasoval posedmé. Druhým gólem v zápase se blýskl Ondřej Březina, který obdržel přihrávku od Svobody. V závěru utkání už si domácí vedení pohlídali. Plzeň se tak domů vrací bez bodů.

Ohlasy k utkání