Mečouni nezvládli utkání s Ústím, potřetí v řadě vyšli bodově naprázdno

Plzeňští hokejbalisté v domácím prostředí nestačili na Ústí nad Labem. Soupeř se nejprve na začátku první třetiny dostal do vedení, mečounům se ale podařilo za chvíli srovnat. Ve třetí části dokázala Plzeň zareagovat i na druhou branku hostů, na třetí už ale odpověď nenašla a zapisuje si těsnou prohru.

8. | sobota 23. 10. 2021 | 16:00

2:3 1:1, 0:0, 1:2

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 5. Miksan (Kejř, Benedikt), 35. Kejř (Pokorný) – 3. Smolík (Červinka), 33. Magasanik (Stupka, Červinka), 39. Stupka (Magasanik).
Rozhodčí: Havel, Danylec. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 20:9. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Kráčina (Návara) – Chramosta, Hanuš (C), Pavlík, Pokorný, Poláček, Štípek – Benedikt, Galla, Hurt, Kejř, Krch, Majer (A), Miksan, Pavlečka, Švarc, Vinter, Vobruba (A)
Rechtorik (Landt) – Bečvář, Grus, Maule, Procházka, J. Sedláček (A), M. Sedláček, Smolík (A) – Belica, Červinka (C), Giesel, Haas, Kapusta, Magasanik, Michajličenko, Škurla, Soukup, Stupka, Zeman

Do utkání vstoupili aktivněji Plzeňští, ale první se radovali hosté. Ti se na chvíli usadili v útočném pásmu, Michal Smolík se opřel do míčku za modrou a poslal ústecké hokejbalisty do vedení. To ale Ústí dlouho nevydrželo. Uběhly jen dvě minuty a bylo vyrovnáno. Střelu Kejře hostující gólman neudržel, k balonku se pohotově dostal Jan Miksan a zblízka prostřelil Rechtorika. Krátce poté mohli plzeňští hráči otočit skóre v přesilové hře, ale nikdo se v ní neprosadil. Po polovině první části hry se v šanci ocitl Švarc, z těsné blízkosti úspěšný nebyl. V závěru první třetiny už si týmy příliš šancí nevytvořily.

Ani začátek druhé třetiny moc příležitostí nenabídl. Hosté měli k dispozici početní výhodu, ale nikdo z ústeckých hráčů ji nevyužil. Naopak na konci oslabení se do protiútoku dostali Miksan s Vobrubou. Druhý jmenovaný měl před sebou odrytou část klece, ale nezamířil přesně. Mečouni poté zaměstnávali Rechtorika, ten svůj tým podržel a nedovolil domácím skórovat. Na druhé straně běžel do samostatném úniku Stupka, který ale na plzeňského gólmana nepřišel. Krátce poté se domácí provinili nedovoleným zákrokem, i toto oslabení nakonec Západočeši zvládli.

Do třetí patnáctiminutovky tak obě mužstva vstupovala za vyrovnaného stavu. Aktivnější byli mečouni, před hostující brankou zahrozil Vobruba a Rechtorik musel zasahovat i proti dalším střeleckým pokusům. Vzápětí z první příležitosti v posledním dějství si ale vedení vzali zpět Ústečtí. Stupka našel před bránou Davida Magasanika, který měl před sebou poodkrytou branku. Na to Plzeňští rychle našli odpověď. Pokorný vystřelil od červené čáry, mezi tři tyče balonek ztečoval Ondřej Kejř.

Plzeňští hráči stále více ohrožovali hostujícího brankáře, svoji aktivitu ale v gól proměnil nedokázali. Naopak na druhou stranu se rychle dostali hosté a Martin Stupka z prostoru před brankou překonal Kráčinu. Plzeň se poté snažila se skórem ještě něco udělat. Hurt si naběhl k tyči a zkoušel prostrčil míček za brankovou čáru, vyrovnávací gól se mu vsítit nepodařilo. Plzeňští ještě v závěru hráli power play, ale ani v šesti hráčích už stav zápasu nezměnili a prohráli potřetí v řadě.