Plzeňští těsně porazili Hradec a připisují si důležité body

V posledním domácím utkání podzimní části se mečouni střetli s Hradcem Králové. V první třetině se nikdo neprosadil, v té druhé šli nejprve do vedení hosté, mečouni ale poté dokázali vyrovnat. Ve třetí části dvěma brankami skóre otočili, Hradec jen ke konci zápasu stav jedním gólem upravil, a domácí si tak zapisují cennou výhru.

13. kolo | sobota 20. 11. 2021 | 16:00

3:2 0:0, 1:1, 2:1

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 23. Hanuš (Poláček, Gřonka), 41. Malý (Gřonka), 42. Švarc (Pokorný, Kejř) – 16. Hrabica (Šimůnek), 45. Bacovský (Škoda).
Rozhodčí: Koskuba, Hrubý. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Kráčina (Návara) – Chramosta, Hanuš (C), Pavlík, Pokorný, Poláček, Ulč (A) – Benedikt, Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Kristl, Majer (A), Malý, Miksan, Pavlečka, Švarc, Vinter
Brykner (Vaněk) – Fanderlík, Hrabica (C), Jiřík, Šimek, Škoda, Zeman – Bacovský (A), Březina (A), Černý, Hrubý, Ježek, Kubal, Lux, Rakovský, Šimůnek, Svoboda, Tesař

Plzeňští si v úvodu utkání zahráli početní výhodu, na 28 vteřin se Hradečtí ocitli dokonce jen ve třech, ale ani ve dvojnásobné přesilové hře se nikdo z plzeňských hráčů neprosadil. Mečouni byli poté aktivnějším týmem, Kráčina v první třetině moc práce neměl. Do šance se dostal Hanuš, zanedlouho prověřil hostujícího gólmana Švarc, ale ani jedna střela v brance neskončila. Po první části hry tak oba týmy odcházely do šaten za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé patnáctiminutovky šla Plzeň do oslabení a Hradečtí vyloučení domácího hráče potrestali. Jan Hrabica měl na modré čáře hodně prostoru a jeho tvrdá rána skončila až za zády Kráčiny. Plzeňští se snažili rychle odpovědět, Gřonka vypálil z levého kruhu, Brykner se ještě ohlížel, ale míček v brance neskončil. Velkou příležitost vyrovnat měli mečouni o chvíli později, když jim hosté nabídli dvě minuty dlouhou přesilovou hru pět na tři.

V ní už se domácí radovali, když od modré zamířil přesně do horní části klece Lukáš Hanuš. Na trestnou lavici poté usedl také domácí hráč a Kráčina musel být hodně pozorný. Hradečtí se snažili nebezpečně dorážet, ale plzeňský gólman s obránci celou situaci zvládl. V závěru třetiny byl skoro vyslán do samostatného úniku Švarc, míček ale nezachytil včas a Brykner vyběhl z brány a raději ho přikryl.

Ve třetí třetině nejprve hosté ještě dohrávali přesilovou hru, kterou si přenesli z prostřední části. Tu nevyužili, ale i po ní více zaměstnávali plzeňského gólmana, který musel být v pozoru. Poté se opět otevírala vrátka na trestnou lavici, tentokrát na druhé straně, ale Plzeňští početní výhodu nesehráli dobře. Naopak před Kráčinou si pak hosté vypracovali několik střel, ale plzeňský gólman žádnou do klece nepustil.

Síť se vlnila o chvíli později za zády hostujícího gólmana. Gřonka našel v prostoru před brankou Ondřeje Malého, který poslal Plzeň do vedení. Neuběhla ani minuta a Brykner byl znovu překonán, když z blízkosti prostřelil hradeckého strážce klece Marek Švarc. Ten byl v závěru utkání nepříjemně zraněn a došlo k vyloučení hostujícího hráče. V oslabení se Hradci podařilo snížit, z předbrankového prostoru dopravil míček do branky Jan Bacovský. V závěru ještě Východočeši odvolali gólmana a zkoušeli srovnat v šesti, ale domácí už si vedení pohlídali a zapisují si důležité tři body.