Mečouni prohráli na domácím hřišti s Mostem, vsítili jen jednu branku

V posledním domácím utkání základní části se mečouni střetli s Mostem. V první třetině žádná branka nepadla, ve druhé hosté vsítili dvě. Plzeňským hráčům se nevydařili přesilové hry, ve třetí části se soupeř prosadil ještě třikrát. Plzeňští pak jen upravili skóre, když si jediný gól zapsal Ondřej Kejř.

18. | sobota 19. 3. 2022 | 16:00

1:5 0:0, 0:2, 1:3

HBC Most

Branky a nahrávky: 37. Kejř (Vobruba, Gřonka) – 19. Štěpáník (Král, Müller), 23. Müller (Král, Štěpáník), 36. Chytrý (Krajíček, Singer), 36. Paul (Malý), 37. Štěpáník (Markytán, Müller). Rozhodčí: Gráca, Musil. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 19:22. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Kráčina (Návara) – Hanuš (C), Poláček, Reiser, Ulč (A) – Galla, Gřonka, Hurt, Kanta, Kejř, Majer, Miksan, Pavlečka, Pejchar, Polívka, Průcha, Sus, Valenta, Vobruba (A)
Gerlich (Svoboda) – Janák, Kastner, Kočka, Markytán, Pospíšil (C) – Adam, Chytrý (A), Drenčko, Krajíček, Král, Malý, Müller, Paul, Singer (A), Štěpáník

Plzeňští hokejbalisté si v úvodu zápasu zahráli přesilovou hru, nikdo se v ní ale neprosadil. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou nebezpečnou šanci. Mečouni měli ve druhé části první třetiny k dispozici další početní výhodu. Domácí byli chvíli usazeni před Gerlichem a snažili se něco vymyslet, ale míček do branky nedostali. V závěru se ještě po Kejřovo střele snažili Plzeňští dorážet, hostující gólman ale neinkasoval.

Na začátku druhé třetiny nejprve zahrozili domácí, o chvíli později se k menšímu tlaku dostali Mostečtí, brankáři byli pozorní. Mosteckým hráčům se podařilo otevřít skóre až v devatenácté minutě. Hosté nebezpečně stříleli na branku, na střelu Radima Štěpáníka zblízka Kráčina nestačil. Plzeň se pak snažila o vyrovnání, do šance se dostal Miksan, ale zamířil jen do připraveného hostujícího gólmana.

Naopak druhou branku na své konto přidali Severočeši, když rychle utíkali na druhou stranu a Jan Müller byl přesný. Snížit se pokoušel Gřonka, ale z prostoru mezi kruhy úspěšný nebyl. V závěru prostřední části postupně usedli na trestnou lavici dva hostující hráči a Plzeňští měli přes minutu a půl dvojnásobnou početní výhodu. Byli usazeni v útočném pásmu, žádná střela si ale cestu do branky nenašla.

V úvodu třetí třetiny si přesilovou hru zahráli také hosté a vedení v ní navýšili. Plzeňští dostali míček daleko od své branky, ale Marek Chytrý pak z protiútoku skóroval do odkryté klece. Po necelé minutě se hosté radovali znovu. Z mezikruží nasměroval míček za záda Kráčiny Jan Paul. Mostu to pořád nestačilo, Plzeňští neměli dobrou chvíli a inkasovali další gól, když si druhou branku v utkání zapsal Radim Štěpáník.

Plzeňští trenéři si pak vzali oddechový čas a mečounům to pomohlo. Za jedenáct vteřin z blízkosti překonal Ondřej Kejř hostujícího gólmana. Poté mohli domácí přidat další branku v přesilové hře, ta se jim ale nevydařila. Plzeňští už si pak gólové příležitosti nevypracovali a na domácím hřišti prohráli 1:5.