Mečouni ovládli západočeské derby, Dobřany přemohli v prodloužení

Poslední zápas základní části se mečounům na hřišti Dobřan vydařil. V závěru první třetiny šli Plzeňští do vedení, ve druhé domácí skóre otočili, ale před přestávkou byl stav vyrovnaný. Ve třetí části museli plzeňští hráči dvakrát dotahovat a v prodloužení se jim podařilo skóre otočit. Na závěr základní části si tak připisují důležitou výhru.

22. kolo | pátek 15. 4. 2022 | 11:00

TJ Snack Dobřany

4:5pr 0:1, 2:1, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 22. Braun (Šlehofer), 25. Bárta (Braun), 31. J. Kovářík (Braun, Malecha), 41. J. Kovářík (Rubner) – 15. Průcha (Holý, Hanuš), 30. Kejř (Vobruba), 39. J. Benedikt (Gřonka), 44. Hanuš (Gřonka), 50. Průcha (Valenta). Rozhodčí: Pečený, Danylec. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 143. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.
Jásek (Polánský) – A. Duchek, Görges, Malecha, Šilhán, Šlehofer (A), Stránský – Bárta, Braun, T. Duchek, Hrubý, J.Kovářík (C), D. Kovářík, Matoušek, Michálek, Neumaier, Ráb, Rubner, Štěpánek, Ulm, Voves
Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš (C), Holý, Poláček, Polívka, Ulč (A), Valenta – J. Benedikt, Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Majer, Malý, Miksan, Pavlečka, Průcha, Vobruba (A)

V úvodu zahrozily oba týmy, otevřít skóre mohl v šesté minutě Štěpánek, který se na levé straně opřel do míčku, ale Kráčina byl pozorný a míček udržel ve své moci. Dobřanští byli poté chvíli aktivnějším celkem, branku ze svého tlaku ale nevytěžili. V šancích se objevili i mečouni na druhé straně, kteří si v závěru první třetiny zahráli početní výhodu. Holý nejprve střílel krátce po vhazování, s tím si Jásek poradil. Na další akci už ale nestačil. Holý poslal míček Michalu Průchovi, který si z levé strany naběhl na osu hřiště a prostřelil domácího gólmana. Hosté tak měli po první části těsný náskok.

Na začátku druhé patnáctiminutovky usedl na trestnou lavici další dobřanský hráč. V dobré příležitosti se ocitli Hanuš a Majer, ale tentokrát se domácí ubránili. Přesilovou hru pak měli k dispozici také Dobřany a i Kráčina svůj tým podržel. Krátce poté už ale inkasoval. Václav Šlehofer vyslal střelu z dálky a před brankou jí do sítě dopravil David Braun. Podobná situace se opakovala o chvíli později. Hosté oslabení zvládli, ale jen pět vteřin po jeho skončení dobřanští hokejbalisté otočili skóre zápasu, když střelu Brauna dorazil do klece Adam Bárta.

Domácí byli po vstřeleném gólu nebezpeční, Kráčina měl plné ruce práce, ale s pokusy Malechy a Bárty si poradil. Hosté si poté vzali oddechový čas, který jim pomohl vrátit se zpět do hry. V poslední minutě druhé části se jim podařilo vyrovnat, když Vobruba poslal míček před branku, kde ho střelou z první dostal za Jáska Ondřej Kejř.

Vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho, jen devět vteřin po začátku třetí třetiny si vedení vzali domácí zpět. Braun nahrál Janu Kováříkovi do prostoru mezi kruhy, odkud dobřanský útočník zamířil přesně. Plzeňští měli možnost odpovědět v přesilové hře, Hunuš ani Vobruba nezakončili dobře. O chvíli později ve dvojnásobné výhodě už se radovali. Dobřanští se dlouho bránili, nakonec tvrdou ránu od modré čáry vyslal Jiří Benedikt, která skončila až za zády domácího brankáře.

Neuběhly ani tři minuty a skóre se měnilo znovu. Tentokrát vyloučení hostujícího hráče potrestali Dobřanští, když Plzeň nechala před brankou Jana Kováříka. Plzeňští se ještě snažili a při početní výhodě se jim podařilo srovnat. Hanuš nabil na levou stranu Janu Holému, který neváhal a rychlou střelou překonal domácího strážce klece. Po základní hrací době tak bylo skóre nerozhodné a šlo se do prodloužení.

Nejprve běžel do šance Hanuš, jeho střela ale mířila vedle branky. Na druhé straně mohli rozhodnout Dobřanští, když se Šilhán dostal do samostatného úniku. Ke konci prodloužení se ale radovali hosté. Ke střele se pár kroků za modrou odhodlal Michal Průcha a vystřelil Plzni druhý bod. Plzeňští jsou po základní části na jedenáctém místě a v play down se utkají s Hradcem Králové.