přát. | sobota 11. 12. 2021 | 11:00

ŠD Písek

2:8 1:1,1:1,0:3,0:3

Branky a nahrávky: Šplíchal 4, Sinkule 2, Ptáčník 2 . Rozhodčí: Daněk, Perčinová . Vyloučení: 2:4 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,2:8 - hráno 4x 12 minut.
März - Sinkule (C), Cerha, Vitkovič, Märzová - Navrátil, Ptáčník, Šplíchal, Blabol, Šulan

Mužstvo mladších žáků v nezvyklou dobu - polovina prosince - ještě odehrálo jeden zápas, a to na hřišti Písku. Za velmi chladného počasí a lehce kluzkého povrchu hřiště se nepočetný tým Mečounů nejprve srovnával s nástrahami hrací plochy. Domácí byli v úvodu o něco lepším týmem a svou první větší šanci proměnili. Plzeňané do konce první části (hrálo se 4x 12 minut) srovnali brankou Martina Ptáčníka.

Ve druhé čtvrtině se hra hostů zlepšovala a herně písecké hokejbalisty už Mečouni začali převyšovat. Přesto inkasovali. V oslabení díky nešťastné teči domácí skórovali. Hosté srovnali, ale branka nebyla uznána pro předchozí přerušení hry. Vyrovnání přišlo vteřinu před koncem druhé části, kdy se povedenou ranou trefil Jiří Sinkule.

Třetí dějství už byly herní převaha Plzeňanů vyjádřená i góly - ke úvodním dvěma střelcům se přidal Matěj Šplíchal. S postupem času přibývaly hezké kombinační akce a mužstvo mladých Mečounů předvedlo jeden z nejlepších výkonů podzimu. Góly nakonec střílela jen trojice Ptáčník, Sinkule a Šplíchal, přičemž posledně jmenovaný dokázal nasázet hned čtyři branky!.

Po utkání proběhla ještě dovednostní soutěž v samostatných střílení. I tady byli Plzeňané úspěšnější (4:2), potěšitelné bylo, že uspěli Patrik Blabol a zejména Zuzana Märzová spolu s Alešem Cerhou!

Trenér Josef Kadaně: pouze s devíti hráči v poli jsme odehráli možná naše nejlepší utkání podzimní části. S postupem času naše hra dostala větší a větší kvalitu. Jakby se hráči naprosto "odšpuntovali" a předváděli moc hezké akce doprovázené povedenými individuálními výkony. Dali jsme tak zapomenout na nepovedený zápas s Blovicemi a končíme podzim nejenom výhrou ale i parádním výkonem.