Plzeňští první utkání na hřišti Kova zvládli a otočili sérii

Mečouni se po dvou utkáních odehraných v domácím prostředí přesunuli na hřiště pražského Kova. V první třetině se nikdo neprosadil, ve druhé otevřeli skóre Plzeňští a ve třetí části šli do tříbrankového vedení. V brance držel plzeňský tým Kráčina, který přišel o čisté konto v poslední minutě základní hrací doby. Plzeň si tak zapsala důležitou výhru.

PD6 | sobota 14. 5. 2022 | 11:00

TJ Kovo Praha

1:3 0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 45. Poljak (Kejdana, Pírek) – 20. Gřonka (Poláček), 31. Kejř (Vobruba, O. Benedikt), 35. Vobruba (Hanuš, O. Benedikt). Rozhodčí: Černý, Olesz. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 21:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Humlíček (Ježek) – Bureš, Bydžovský, Kyclt (C), Ruda, Vršecký – Fluxa, Hrdlička, Kabát, Kejdana, Kupf, Lachman, Pátek, Pírek, Poljak, Sitter, Terč, Zeman
Kráčina (Košnar) – O. Benedikt, Hanuš (C), Pejchar, Pavlečka, Šílhán, Vágner – J. Benedikt, Galla, Groňka, Hurt, Kejř (A), Lokajíček, Majer, Malý, Miksan, Poláček, Reiser, Vobruba (A), Zdrha

První třetina přinesla tuhý boj. Gólových šancí bylo pomálu, respektive, spíše žádné. Kovo bylo v první polovině první části mírně střelecky aktivnější. Plzeňané v zakončení dlouho váhali a Humlíček měl první pořádnou starost až v 11. minutě, kdy po levém křídle pláchl Hurt, jeho střela na vzdálenější tyč ale skóre neotevřela.

Druhou třetinu otevřeli mečouni v přesilové hře. Největší problém Humlíčkovi nadělala střela Hanuše z vrcholu přesilovkového vzroce, která změnila směr. Početní výhoda vlila Plzni energii do žil a na začátku druhé patnáctiminutovky byla zas aktivnější ona. Vedoucí gól měl na holi Majer, v dorážce z dobré pozice ale přestřelil. Západočechy ale po chvilce do vedení poslal jiný hráč. Po dobré práci celého útoku si na hranici brankoviště nejlépe počínal Petr Gřonka, který svoji dorážku poslal pod horní tyč.

Inkasovaný gól pak probudil také Kovo, které si poté prodloužilo pobyt v útočném pásmu. Mečouny v této fázi podržel Petr Kráčina, který si svoji lapačkou našel řadu střel z delší vzdálenosti a také fantasticky vychytal Poljaka po rychlém přesunu. Poté se o slovo opět přihlásili plzeňští útočníci. V závěru třetiny měl dvě dobré příležitosti Malý. Druhá branka ale nepřicházela.

Plzeňská střídačka si na ni musela počkat až do třetiny třetí. Padla ovšem hned při prvním střídání. Zblokovanou střelu si našel Vobruba, který našel Ondřeje Kejře jehož pohotová střela zamířila do volné části branky. Navýšit skóre mohli hosté v další přesilové hře, prosadili se opět až po jejím skončení. Ondřej Benedikt zachytil míček ve středním pásmu, našel Jakuba Vobrubu, jenž po rychlé kombinaci s Hanušem rozradostnil plzeňskou střídačku a hlouček diváků potřetí.

Situaci hostům ulehčil následný faul Terče, který inkasoval 2+2 minuty za vysokou hůl. Dlouhou přesilovku odehráli mečouni v klidovém režimu, příležitosti Kejře, Pejchara či Hanuše ovšem rozhodně stály za zmínku. Zdálo se, že závěr zápasu odehrají mečouni bez inkasovaného gólu. Kovu ovšem vyšel jeden z dlouhých lobů, kdy se do zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Kejdana, jehož střela přeskočila Kráčinovu lapačku a balonek vyplaval přímo před Jana Poljaka. V následujících třiačtyřiceti vteřinách už ale branka nepadla a mečouni jsou po výhře 3:1 jeden krok od záchrany extraligové příslušnosti!