14. kolo | neděle 18. 2. 2018 | 14:00

TJ Snack Dobřany

0:3 0:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 28:45 Bouší (Miksan), 39:44 Bouší (Svoboda), 43:15 Chramosta (Miksan). Rozhodčí: Pečený, Bačo. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 68. Střely na branku: 15:43. Průběh utkání: 0:3.
Brtník Jiří - Brtník Jan, Matoušek, Svoboda, Neumaier - Gawenda, Malotín, Vaníček, Bárta, Rejda, Čížek
Kojzar - Holeček, Fiala, Pavlík, Pecka, Chramosta, Horažďovský - Poláček, Galla, Reiser, Miksan, Bouší, Klasna, Svoboda, Hanuš
Dohrávka posledního podzimního 14.kola proběhla místo v Dobřanech na hřišti v Třemošné. Nutno podotknout, že hřiště k aktuálním teplotám a sněžení v předchozích dnech bylo skvěle připraveno.

Pro obě družstva to byl první soutěžní zápas po zimní přestávce a začátek zápasu tomu odpovídal. Domácí tým Dobřan se sice téměř nedostal na naši polovinu, ale naše nepřesnosti a nedůraz v osobních soubojích a před brankou stačil jen na tři vyložené šance, které se nepodařilo využít. Průběhu hry odpovídal i poměr střel 1:14 pro nás.

Druhou třetinu jsme začali aktivněji a nebýt jednoho oslabení, tak se soupeř opět nedostal do našeho obranného pásma. Měli jsme jasně více ze hry, u většiny míčků jsme byli dříve a minutu před koncem druhé třetiny po přihrávce Honzy Miksana zakončil přesnou střelo mezi kruhy Standa Bouší. Soupeř nás na konci třetiny ještě přitlačil před naši branku, ale bez větší šance.

Třetí třetina byla podobná předchozím. Domácí se sice snažili více napadat, ale nebýt dvou přesilovek, které jsme soupeři zbytečně nabídli, tak si nevypracoval žádnou vážnější akci. Dokonce se nám při vlastním oslabení podařilo skórovat, když vhazování před soupeřovou brankou vyhrál Jára Svoboda a Standa Bouší svou druhou brankou v zápase zápas vlastně rozhodl. Dvě minuty před koncem ještě po přihrávce Honzy Miksana chytře zakončil Tomáš Chramosta a první jarní vítězství bylo zpečetěno. Je třeba samozřejmě nutné zmínit i vychytanou nulu Libora Kojzara, který náš tým především v oslabeních několikrát podržel, ale hlavně v mrazivém počasí udržel koncentraci během celého zápasu při minimálním počtu střel.

Chtěli bychom také poděkovat rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na zápas a zpět a také za jejich podporu během zápasu.

Trenér Josef Kadaně: s ohledem na povrch a počasí jsme si v pátek vyzkoušeli hřiště v Třemošné. Přesto byla první třetina od nás méně přesvědčivá než by se slušelo. Nakonec se z řady šancí urodily alespoň tři góly. V neděli začínáme druhou půlku soutěže u těžkého soupeře na Lužinách.