Přípravka má za sebou dva turnaje. Trenéra Štrunce těší poctivost hráčů do defenzivy

Plzeňská přípravka se o víkendu chystá na třetí turnaj v novém ročníku. Opět se vydá do Stříbra. Nově složený tým trénuje od posledního srpnového týdne. K druhé nejmladší kategorii se vrátil trenér Marek Štrunc, kterého obohatilo působení u juniorů.

Družstvo přípravek pro letošní sezónu čítá deset hráčů a dva brankáře. Do zápasů naskakuje Adam Soták, který hájí plzeňské brankoviště také při zápasech mladších žáků, a druhým rokem také Karel Hamhalter. Oba nastoupili na posledním turnaji, který mečouni sehráli v Blovicích druhou říjnovou sobotu.

Kádr stabilně doplňují také hráči minipřípravky. Na vše pak dohlíží Marek Štrunc, který je zatím s výkony svých svěřenců spokojen. „Hráči fungují, plní to, co jsme si řekli. Těší mě, že do zápasů přenášíme to, co trénujeme,“ komentuje herní projev plzeňský trenér.

U svých hráčů navíc vidí velký progres ohledně herní odpovědnosti a práce směrem dozadu. „Hráči velmi dobře pracují i co se týče pomoci gólmanům, vrací se dozadu, hrají do obrany. Z toho mám radost! Nevnímají hokejbalu už jen jako „hru“, v tomto směru se posouvají.“ Při otázce na oblasti, ve kterých se mladí Plzeňané nejvíce zlepšili pak vyzdvihuje především práci s holí, rychlost hry a celkově fyzickou připravenost.

Změnou částečně prošel také trenérský rukopis Marka Štrunce, který v loňské sezóně působil jako asistent trenéra u juniorů. Dle svých slov jej tato štace výrazně obohatila. „Když jsem přišel k Tomáši Semerovi, učil jsem se zcela novým věcem. Ať to byly obranné nebo útočné systémy. Nebylo to tolik o individuální práci s hráči, která převažuje v přípravce.“ Po juniorské anabázi je nyní na hráče náročnější, co se týče herní disciplíny. „Ano, snažím se nyní do tréninků vkládat něco navíc, aby jednotlivci plnili základní úkoly, což jsem před dvěma lety, kdy jsem přípravku opouštěl, nedělal. Pořád by ale u této kategorie měl být hokejbal pro hráče zábava,“ je si vědom Štrunc.

Přípravka má letos tréninky spojené s mladšími žáky. A přípravkáři se starším kolegům chtějí vyrovnat, což je v tomto případě běžné. Trenér Štrunc v tomto ohledu vidí přínos, jelikož se hráči v konkurenci starších hráčů mohou zlepšovat. Další možnost ukázat zlepšené dovednosti dostanou mladí mečouni o víkendu ve Stříbře.