Spolupráce

Od sezóny 2017/18 klub prohlubuje spolupráci s LZ Hokejovou školou. Unikátní projekt, který vedou bratři Lukáš a Ondřej Zdrhovi, se zaměřuje na rozvoj dovedností a herních detailů. Trenéři LZ Hockey se zapojovali do tréninkových jednotek všech klubových družstev a kluboví trenéři tak mohli načerpat cenné know-how, které značka LZHockey předává hokejovým hvězdám (Pavel Francouz či Jan Kovář). Již tradiční záležitostí se stal letní Hokejbalový kemp pro mládež, který společně pořádáme pro hráče do patnácti let formou příměstského tábora.

Užší spolupráci klub navázal se dvěma základními školami v Plzni. V přímém sousedství s hokejbalovou halou se nachází 4. ZŠ Plzeň, kde svá školní léta absolvovala řada současných hráčů A-týmu a juniorských kategorií. 4. ZŠ Plzeň je zásobárnou talentů všech věkových kategorií i díky svému konceptu sportovních tříd na I. stupni, kdy si chlapci osvojují různorodé sportovní činnosti. Více se pak věnují hrám s hokejkou a hokejbal je pevnou součástí sportovní průpravy. Druhou „vlaštovkou“ spolupráce je 20. ZŠ Plzeň v Brojově ulici na Slovanech. Součástí zdejšího sportovního areálu je zrekonstruované hokejbalové hřiště, kam byl v roce 2017 dosazen umělý povrch a zbrusu nové mantinely se střídačkami. 20. ZŠ Plzeň vede hokejbalový kroužek pro kategorie (mini-)přípravek a hřiště je pak využíváno klubovými kategoriemi jako alternativní tréninková plocha.

Klub HBC Plzeň si velice váží spolupráce s orgány veřejné správy, a to zejména podpory ze strany Plzeňského kraje a ze strany Městského obvodu Plzeň 1. Vrcholní představitelé těchto institucí tradičně zaštiťují mládežnické turnaje v zimní přestávce, čímž výrazně pomáhají samotné organizaci těchto akcí.

V neposlední řadě je klub aktivní na mezinárodním poli. Díky nadstandardním vztahům se v Plzni hned třikrát připravovaly juniorské výběry kanadských reprezentací před šampionáty v Česku a Slovensku, stejně tak seniorský výběr reprezentace Indie. Na turnaje pořádané HBC Plzeň pravidelně přijíždějí celky ze Slovenska, Švýcarska a Německa. Výjimkou nebyly ani výjezdy plzeňských hokejbalistů. Mládežnické celky se například dvakrát podívaly do švýcarského Zugu (2011, 2015), tým Plzně se zúčastnil turnaje v Gajarech, seniorské mužstvo sehrálo zápasy v Anglii či v Kanadě.