Sváteční dopoledne patří Českému Poháru. B-tým vyzve pražské Kovo

Sváteční předehrávku nadcházejícímu víkendu obstará souboj ve druhém kole Českého Poháru. Plzeňský B-tým v tom prvním zdolal celek Fireballu. Nyní jej čeká zvučný protivník. Na Košutku přijede ještě loni extraligové Kovo Praha.

Český Pohár 2. kolo: HBC Plzeň B – TJ Kovo Praha, pátek 28. října od 11:00

Českomoravský svaz letos opět pořádá Český Pohár. Druhým rokem se jedná o postupně se zeštíhlující soutěž, která na jaře vyvrcholí turnajem Final Four. Zatímco extraligové celky budou nasazeny až v příštích kolech, týmy z 1. ligy a nižších soutěží již odehrály první kolo a nyní se chystají na to druhé.

Plzeňský C-tým nestačil na berounské Kelty. B-tým ovšem svůj souboj zvládl. Ve Štruncových sadech před měsícem porazil celekm Fireball 99 Plzeň. Mečouni, v jejichž dresu nastoupila řada dorostenců, zvítězili poměrem 4:2. Ve druhém kole, které se odehraje ve státní svátek dne vzniku republiky, los plzeňskému Béčku přisoudil ještě loni extraligové družstvo TJ Kovo Praha. Plzeňská hala tak nepochybně uvidí zajímavou bitvu.

Dá se očekávat, že v dresu Plzně již naskočí zkušenější sestava. Mladí Plzeňané sbírají zkušenosti v 1. lize, v jejíž západní divizi mečouni zvítězili třikrát z osmi případů. Řada hráčů navíc pravidelně naskakuje za A-tým Plzně v extralize. Například dvojice mládežnických reprezentantů Dan Král a Tomáš Krejčí chyběla jen ve dvou extraligových zápasech.

Pražské Kovo je od nového ročníku rovněž prvoligové. Nastupuje ovšem v druhé, východní, divizi. V prvních dvou duelech sice vyšlo na prázdno, poslední tři zápasy ale zvládli trenéři trenéra Manharta vítězně. Před mečouny tak stojí náročný úkol vítěznou sérii přerušit. Také hokejbalisty pražského týmu můžeme spatřit mezi extraligovými mantinely. Petr Adam a Jonáš Kyclt mají vyřízený střídavý start do Kladna, dvojice Ruda, Strejček zase do Dobřan a hostivařskou ofenzivu vyztužil Jaroslav Pátek.

Rozhodně nejvíce ale v kováckém kádru rezonuje jméno Martina Kručka. Několikanásobný mistr extraligy a mistr světa z roku 2011 zatím letos nenastupuje v barvách svého Kert Parku, ale posilnil ofenzivu bývalého extraligového rivala. Ve třech zápasech nasbíral neuvěřitelných 10 bodů (4+6). Zavítá Kruček také v pátek na Košutku?

A s čím do zápasu půjdou plzeňští mladíci? „Očekávám velmi fyzicky náročný zápas, ale věřím, že ho před domácími fanoušky zvládneme,“ nechal se slyšet útočník Marek Reiser. Utkání začíná v plzeňské hale v 11 hodin. Přijďte mečouny podpořit!