Hodnocení víkendu: Prvenství SŽ na turnaji, A-tým nezvládl v Ústí třetí třetinu

Úvodní víkend ročníku 2023/24 je za námi. Mužské Áčko má za sebou první extraligový duel. V Ústí nad Labem body nevybojovalo. Vítězové víkendu jsou starší žáci, a to opravdovými. Na kvalitně obsazeném turnaji v Blovicích měli bilanci pěti zápasů a pěti výher. Mladší žáci vyrazili na Fair Cup do Prahy, své soupeře sice neporazili, turnaj jim ale přinesl cenné zkušenosti.

A-tým

Úvodní třetina prvního zápasu mečounů v extraligovém ročníku branku nepřinesla. Na začátku té druhé měli mečouni slibné příležitosti, aby otevřeli skóre. Ty ale zůstaly nevyužity a z ojedinělého protiútoku udeřila Elba. Utkání bylo ovšem stále otevřené a vyrovnané, až do 36. minuty. Domácí během 94 sekund nastříleli tři góly a zápas rozhodli. Z plzeňské strany téměř okamžitě reagoval kapitán Kunzmann, ovšem na bodové vyhlídky bylo již pozdě.

Komentář trenéra Michala Edla: Odehráli jsme kvalitní utkání, bohužel bez bodů. Chválím hráče za přístup a odhodlání. Kárám je za proměňování šancí. To, co jsme zahodili, je trestuhodné a stálo nás to zápas. Neuslyší od nás nic jiného, než: práce, práce a znovu práce. Herní projev byl solidní a věřím, že se budeme zlepšovat.

Sobota 2. září 2023: Elba DMM Ústí nad Labem - HBC Plzeň 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Podrobnosti o utkání

Starší žáci

Na západě Čech se odehrál dvoudenní turnaj O pohár starosty města Blovice. Kromě mečounů a domácího celku zavítali do Blovic pražské týmy Hostivař a Rebel, České Budějovice a Chomutov. Plzeňané do turnaje vstoupili velmi dobře, když domácí celek porazili 7:0 a v sobotu ještě porazili Hostivař 4:2.

Nedělní program načali těsnou výhrou nad Chomutovem 4:3. V nastaveném trendu pokračovali, a když ve zbytku turnaje porazili Rebel Praha 5:1 a českobudějovický Pedagog 3:2, nečekalo na mečouny nic jiného, než pohár za první místo! Předsezónní prověrka tak pro plzeňský tým starších žáků dopadla velmi dobře. Brankář Vítek Vanžura se pak probojoval do All-stars Teamu turnaje.

Komentář trenéra Michala Samce: Turnaj jsem bral jako test, který nám před sezónou ukáže, jakou sílu a potenciál nově složený tým má. Samozřejmě jsme chtěli uspět, ale po prvních pár týdnech tréninků bych se neodvažoval pomýšlet na to, že celý turnaj ovládneme bez jediné porážky. Tým však ukázal velkou sílu, vyrovnanost, bojovnost a skvělou partu a mě tím vším upřímně velmi pozitivně překvapil. Samozřejmě jsme se nevyhnuli slabším pasážím a také nám dost často přálo štěstí, ale to ke sportu patří. Chtěl bych celému týmu poděkovat za skvělé výkony a těším se na společnou práci v nové sezóně. Věřím, že se nám podaří na tento úspěch během podzimu navázat.

Podrobnosti o turnaji

Mladší žáci

Také mladší žáci absolvovali svůj turnaj. Zúčastnili se nedělního Fair Cupu v Hostivaři. V konkurenci Pardubic (1:8), domácího celku (5:9) a Berouna (3:8) se sice mečounům výsledkově příliš nedařilo, ani tak se ale nemají za co stydět. Výsledné 4. místo je motivací do další práce a v kategorii mladších žáků šlo zejména o cennou herní konfrontaci s týmy mimo regionu. Do All-Stars Teamu se probojoval Jaroslav Kejř.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Fair Cup je prestižní turnaj, kterého se zúčastnily výborné týmy. Pro naše kluky to bylo především o seznamování se s velikostí hřiště, mnozí z nich hráli po příchodu z přípravky první zápasy na celém hřišti. Osobně mě těší, že do každého zápasu nastoupili hráči s odhodláním bojovat až do konce. Navíc se do All-stars teamu dostal náš hráč, který byl nejmladším účastníkem celého turnaje.

Program příštího víkendu:

Sobota 9. září 2023

  • A-tým: Hostivař - Plzeň (11:00)
  • Junioři: Prachatice - Plzeň (12:00)
  • Starší žáci: Plzeň - Prachatice (14:00)

Neděle 10. září 2023

  • Mladší žáci: Plzeň - Písek (11:00)