Áčko bude bojovat v Hostivaři, první zápasy na novém povrchu čekají žáky

V rámci nadcházejícího víkendu se rozšíří počet týmů, který čekají svazové soutěžní zápasy. Zatímco mužské Áčko vyrazí v rámci 2. kola nejvyšší soutěže do Hostivaře, hned tři další týmy do svých soutěží vstoupí. Junioři se představí v Prachaticích. Prvním týmem HBC Plzeň, který bude chtít získat body na novém povrchu, budou mladší žáci. Zápas starších žáků byl odložen.

CROSSDOCK Extraliga: HBC Hostivař - HBC Plzeň, sobota 9. září 2023 od 11:00

Mečouni byli minulý týden součástí jednoho ze tří zápasů extraligy, který se odehrál. V Ústí nad Labem nepropadli, co se týče herního projevu, vaz jim ale srazilo neproměňování šancí a krátký výpadek, během něhož inkasovali tři branky. Zatímco Plzeňané se představili v Ústí nad Labem, hostivařští hokejbalisté se ukázali na kladenské ploše. Kladno totiž hostilo Final Four Českého poháru ze sezóny 2022/23. Finálová čtveřice se mezi sebou domluvila na přeložení turnaje až do letošního září, vzhledem k nabitému programu mládežnických reprezentací před uplynulým MS v Liberci. Týmy zkrátka chtěly nastoupit s kompletními kádry. Vyvrcholení Českého poháru pak bylo důvodem, proč hokejbalová veřejnost nemohla vidět všechny extraligové týmy v akci již minulý víkend.

Hostivař se nakonec stala vítězem celého turnaje. V semifinále porazila Blatnou 7:2 a ve finále pardubický Svítkov 4:3 v prodloužení. Ve finále navíc dokázali Pražané dotáhnout dvoubrankové manko. V týmu trenéra Jana Krtičky se již představily nové posily. Hostivařskou obranu vyztužili reprezentační beci Jiří Hrabar a Tomáš Kudela, kteří v minulém ročníku nastupovali za Kladno. Do útoku přivedla Hostivař na střídavé starty z Berouna Matěje Taufera, člena bronzového týmu české dvacítky z MS v Liberci. O místo v sestavě navíc bojuje řada mladých hráčů z hostivařské líhně. Ostatně, s převážně mladým kádrem bez většiny opor vyhrála Hostivař turnaj Letňáček v Dobřanech a na začátku září tak může působit sebevědomým dojmem.

Plzeňané ale rozhodně nehodlají dát svoji kůži lacino a rádi by zopakovali rok starý výsledek. Přesně ve druhém kole základní části totiž hráli na hřišti Hostivaře i loni. Obětavý výkon tehdy znamenal vítězství 3:1. Dvě trefy si připsal kapitán Martin Kunzmann, který byl rovněž jediným střelcem Plzně proti ústecké Elbě. Dokáží Plzeňané zopakovat loňské ustrážení útočných es Kucharčíka s Čejkou a zastavit rozjetý tým Hostivaře?

Utkání je možné sledovat v rámci online zápisu o utkání na webu hokejbal.cz.

Program víkendu:

Sobota 9. září 2023

  • A-tým: Hostivař - Plzeň (11:00)
  • Junioři: Prachatice - Plzeň (12:00)

Neděle 10. září 2023

  • Mladší žáci: Plzeň - Písek (11:00)