Známe také rozpisy žákovských soutěží. S kým a kdy se mladí mečouni potkají?

Plzeňská žákovská družstva uvidíme tradičně v dlouhodobé fázi soutěže ve skupině Čechy Jih+Západ. V kategorii starších žáků bude o co nejlepší výchozí pozici bojovat devět celků. Mladší žáci se mezi sebou sice nebudou poměřovat pohledem na tabulku, v zápasové konfrontaci ale letos v této kategorii uvidíme hned jedenáct celků. S kým a kdy se žáci HBC Plzeň potkají v rámci svazové soutěže?

Liga starších žáků: Tři soupeři ze západu a hned pět z jihu

V žákovských soutěžích platí po roky ustálená skupina týmů ze západu a jihu Čech. Její pořadí je postupovým klíčem do dalších bojů, které v kategorii starších žáků v předchozích sezónach završoval finálový turnaj. Nejinak tomu je také v letošní sezóně. Plzeňané tak narazí na známé soupeře. Nejbližšími soupeři budou týmy Třemošné, Dobřan a Blovic. V devítičlenné skupině nalezneme hned pět jihočeských výběrů. Nejdále to budou mít mečouni na hřiště Suchdola nad Lužnicí.

Tým starších žáků se před letošní sezónou výrazně obměnil. Početně silný ročník 2008, včetně obou brankářů, se posunul do dorostu. Plzeňanům ale vyšel přípravný turnaj v Blovicích, který vyhráli. Vítěznou formu si chtěli přenést také do soutěže. Jejich naplánovaná premiéra byla ale na žádost soupeře odložena. První zápas tak absolvují mečouni až v sobotu 23. září 2023 od 11:00 v Precol Aréně proti Třemošné.

Kompletní rozpis zápasů

Přebor mladších žáků: Plzeňané se v dlouhodobé soutěži potkají s dalšími deseti týmy

Skupina Jih+Západ je v kategorii mladších žáků hned jedenáctičlenná. Oproti starším žákům přibude těm mladším výjezd na hřiště HBC Zliv a Písku. Nadále se body nebudou zadávat do dlouhodobé tabulky, která by byla postupovým klíčem na finálové turnaje, jak je tomu ve starších kategoriích.

Výsledky zápasů jsou ale samozřejmě evidovány. Mladší žáci Plzně mají za sebou soutěžní premiéru proti Písku, v přestřelce sice tentokrát podlehli 5:6, důležitým elementem v kategorii mladších žáků je ale především rozvoj hráčů a jejich chuť. Předvedou-li mečouni podobnou vůli a bojovnost jako v prvním kole, oslavit první výhru můžou již tuto neděli v Českých Budějovicích.

Kompletní rozpis zápasů