A-tým odehraje první zápas na domácím hřišti, utká se s Letohradem

V sobotu se A-tým poprvé představí na domácím hřišti. Z prvních venkovních zápasů si nepřivezl žádný bod, nyní bude o první výhru bojovat s Letohradem. Východočeši začali novou sezónu minulý víkend doma vítězstvím, Plzeň se nyní před svými fanoušky také bude snažit o úspěch. Venkovní souboje čekají dorost a mladší žáky, junioři a starší žáci mají volno.

CROSSDOCK Extraliga: HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad, sobota 16. září od 14:00

Mečouni po dvou venkovních utkáních poprvé vyběhnou v plzeňské hale na nový povrch. V úvodu nové sezóny bojovali v Ústí nad Labem, kde se jim nedařilo proměňovat šance a prohráli 1:4. Minulý víkend se představili v Hostivaři, tam už od druhé minuty prohrávali a nemohli překonat domácího brankáře. Nakonec si odvezli prohru 0:5 a na první body zatím čekají.

Letohrad vstoupil do sezóny až minulý týden a v domácím prostředí už se radoval z první výhry, když porazil Kladno 2:1. Loňský vicemistr nejprve inkasoval gól ke konci druhé třetiny, kde hosté potrestali vyloučení domácího hráče. Ve třetí části pak Letohradští využili dvě přesilové hry a jednobrankové vedení už si pohlídali.

Ve vzájemných zápasech byly v minulé sezóně úspěšnější domácí týmy. Ve východních Čechách se vedení ujal Letohrad už ve třetí minutě, v další mečouni srovnali a do druhé části vstupovaly oba celky za nerozhodného stavu. Krátce po přestávce si vzali letohradští hokejbalisté vedení zpět a nakonec vyhráli 6:3. V plzeňské hale se Jeleni dostali do vedení už po devatenácti vteřinách, Plzeňští ale ještě v první třetině skóre otočili, hosty už do náskoku nepustili a zvítězili 6:4.

Plzeňským hráčům se proti Letohradu na domácím hřišti daří delší dobu a nyní na to budou chtít navázat. Budou se snažit také zlepšit produktivitu, ve venkovních zápasech se zatím prosadil jen Kunzmann. V Letohradě se na obou gólech v prvním utkání podílel Michal Macháček. Juniorský mistr světa v kategorii do 23 let nejprve vyrovnal, na druhou branku nahrával. Letohrad má ve svém kádru stejně jako Plzeň více reprezentantů, další je posílil, když během letní pauzy přišel brankář Antonín Křemenák.

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu zde.

Program víkendu:

Sobota 16. září 2023

A-tým: Plzeň – Letohrad (14:00)

Neděle 17. září 2023

Dorost: Jindřichův Hradec – Plzeň (12:30)
Mladší žáci: České Budějovice – Plzeň (12:30)