První díl dvojboje s Kert Parkem nabídne extraliga

Plzeňský A-tým v sobotu odstartuje sérii domácích zápasů. Do Precol arény dorazí mistrovský Kert Park. Čerstvého vítěze Česko-slovenského Superpoháru budou chtít Plzeňané zaskočit tak, jako se jim to povedlo v únoru tohoto roku. Souboj na čele tabulky čeká juniory, kteří hostí Kladno. Pohodlí domácího utkání si užijí také dorostenci a B-tým.

CROSSDOCK Extraliga: HBC Plzeň - HC Kert Park Praha, sobota 11. listopadu 2023 od 11:00

A-tým se v Precol aréně dvakrát krátce po sobě utká s mistrovským Kert Parkem Praha. Nejprve se mečouni s pražským celkem utkají již tuto sobotu v rámci extraligové soutěže, následně se týmy utkají v rámci 3. kola Českého poháru, kam oba celky dokázaly postoupit. Na potvrzení termínu utkání se ovšem ke dni vydání článku dosud čeká.

Pražský hokejbalový výběr netřeba dlouze představovat. Pod vedením trenéra Davida Kuny se proměnil v hegemona českého hokejbalu a již šest sezón v řadě kraluje nejvyšší soutěži. Také v letošním ročníku se na Lužinách daří zapracovávat nové tváře. Tou nejvýraznější je bez pochyb Dominik Barnošák. Bývalý reprezentant zakončil svoji kladenskou misi a v barvách Kertu ožil, když v devíti utkáních nasbíral 13 bodů (4+9). Po třech gólech a třech nahrávkách má pro změnu posila z Ústí nad Labem, Milan Jelen. Na čele týmové produktivity se nepřekvapivě nachází stálice týmu Dalimil Zvonek (8+5) a Radomír Vaněk (6+7), při čemž Zvonek v letošním ročníku odehrál pouze pět utkání. Do branky Kertu se navíc v posledních zápasech vrátil plzeňským fanouškům dobře známý Jiří Návara.

Kert se v tabulce před zápasem nachází na druhé příčce. Z devíti utkání ztratili Pražané pouze čtyři body. Jeden zanechali v Karviné po vítězství po samostatných stříleních a tři body si z Lužin odvezla Hostivař, když úřadující mistr vybouchl 1:7. Naposledy Kert porazil Dobřany na domácí ploše 8:1. Plzeňané půjdou do sobotního utkání po opačném zážitku, když obdobně vybouchli na Kladně (1:9). Po bezbrankové první části si nechali nasázet šest branek ve druhé třetině a bylo po zápase.

Plzeňané ale rozhodně do zápasu nebudou vstupovat s poraženeckou náladou. Poslední domácí utkání se Svítkovem ve své druhé části ukázalo potenciál týmu a mečouni mají proti Kertu na co navazovat. Již loni na podzim Kert Park pořádně potrápili. I přes brzké dvoubrankové manko dokázali zápas srovnat a o alespoň bod přišli pouhé tři sekundy před třetí sirénou, když Pražané využili přesilovou hru. Radostněji pak bylo na únorovém Pilsen Challenge, kdy si mečouni na svého sobotního soupeře vyšlápli 5:0 a výhra je tehdy posunula k vítězství na silně obsazené akci! Dvě branky tehdy vstřelil Jakub Vobruba, který se vrací do formy, kterou prokazoval v loňské jarní části. Plzeňský asistent se trefil ve třech posledních zápasech, pokud započteme také pohárový duel v Písku. Zvlášť individuální akce proti Svítkovu stála za to!

Dokáží mečouni navázat na předchozí dva domácí duely proti Kertu a napraví svým výkonem kladenskou blamáž? Odpověď budeme znát již v sobotu. Zápas startuje v tradičních 11 hodin. Vstupné na zápas činí 30 Kč. Duel je také možné sledovat v online textovém přenosu zde

Program víkendu:

Sobota 11. listopadu 2023

  • A-tým: Plzeň - Kert Park Praha (11:00)
  • Junioři: Plzeň - Kladno (14:00)
  • Starší žáci: Prachatice - Plzeň (13:30)
  • Přípravka: Turnaj Dobřany (11:00)

Neděle 12. listopadu 2023

  • B-tým: Plzeň - Třemošná (16:00)
  • Mladší žáci: Dobřany - Plzeň (10:00)