Dorost bude v Čáslavi bojovat o cenné kovy. Final Four začíná již tento pátek

13. června 2024

Extraligu dorostu čeká rozuzlení letošní sezóny. Zimní stadion Čáslav hostí Final Four. Tři týmy ze západní skupiny, mezi kterými nechybí ani hráči HBC Plzeň, doplní pardubický Svítkov. Plzeňané finálový turnaj odstartují již v pátek proti ústecké Elbě. V sobotu je čekají zbylé dva duely základní části. Na základě těchto tří výsledků bude určen nedělní program bojů o medaile!

Final Four Extraligy dorostu: 14. - 16. června 2024 (ZS Čáslav)

Vrchol sezóny dorosteneckého celku je tady! Mečouni se kvalifikovali mezi čtyři nejlepší týmy letošní sezóny, o jejichž konečném umístění rozhodne Final Four, které hostí Zimní stadion v Čáslavi. Plzeňský tým letos skončil druhý v základní části skupiny A a rovněž v její nadstavbové části. K tomu Plzeňané přidali vítězství na silně obsazeném předsezónním Memoriálu Libora Topolánka a také v zimní eXcellent League. Prim hráli také na Slovensku na turnaji v Žilině. Do toho odehráli celou řadu přípravných duelů, jak v Precol aréně, tak mimo její mantinely. Střetli se opakovaně také s mužskými týmy západní 2. ligy...Zápasových zkušeností z vypjatých momentů tak letos získali víc než dost.

Plzeňané nyní dostávají více než lákavou šanci prodat to nejlepší. Ročníky 2008 budou chtít vylepšit svoji medailovou sbírku, kam patří loňský bronz ze starších žáků, ročníky 2007 zase budou chtít vylepšit vzpomínky na čáslavský zimní stadion, kde jim před dvěma lety pouze těsně o skóre unikla místenka do semifinálových bojů. Tým se může opřít o silné individuality, tak o vnitřní sílu! Pozitivem pro Plzeň může také být, že s dvěma ze tří soupeřů (Elba DDM Ústí nad Labem a Kelti 2008) se pravidelně potkávali v západní skupině a vědí o síle těchto týmů. Plzeňané zároveň dokázali zvítězit v sezóně proti Elbě, berounským Keltům i proti Svítkovu, jedinému zástupci z východu. Byť tato výhra začíná být již poněkud "vousatá", neboť se zrodila v srpnu na Memoriálu Libora Topolánka.

Nyní čekají Plzeňany zápasy zcela odlišného kalibru. V pátek odpoledne jim začíná boj o cenné kovy! V sobotu pokračují mečouni dvěma zápasy. Na základě těchto tří utkání se rozhodne o nedělním programu. Nezbývá než popřát našim hráčům hodně štěstí!

Rozpis zápasů základní části

Pátek 14. června 2024

  • Elba DMM Ústí nad Labem - HBC Plzeň (16:30)

Sobota 15. června 2024

  • HBC Plzeň - SK Kelti 2008 (12:45)
  • HBC Plzeň - HBC Svítkov Stars Pardubice (18:45)