Je to neuvěřitelný pocit, ohlíží se za titulem dorostenec Petr Našinec

19. června 2024

Plzeňští dorostenci se stali mistry letošní sezóny Extraligy dorostu. Na Final Four v Čáslavi v prvních dvou dnech vyhráli všechny tři zápasy a v neděli se utkali ve finále. Vítězný gól vsítil Petr Našinec, který se rozpovídal o cestě za zlatými medailemi, všech letošních ovládnutých soutěžích týmu nebo reprezentaci. Tým dorostu spolu s bronzovými juniory představí získané poháry na Dni HBC Plzeň 24. června od 17:00.

Petře, s plzeňskými dorostenci jste o víkendu ovládli Final Four, která se odehrála na zimním stadionu v Čáslavi. Jaký je pocit stát se mistrem této soutěže?
Je to neuvěřitelný pocit, jsem moc rád, že jsme to zvládli právě s tímhle týmem a zrovna na stadionu, kde jsme před dvěma lety se stejnými spoluhráči hráli zápas o 5. místo.

V pátek jste se na Final Four nejprve potkali s Ústím nad Labem, které vám nevsítilo žádný gól. Jak vám toto utkání pomohlo do dalšího průběhu závěrečné části sezóny?
Hráli jsme hodně defenzivně a dodržovali taktiku. Gól jsme nedostali hlavně díky skvělému Jindrovi Hoškovi v bráně. Po tom, co předvedl v tomhle zápase, jsme mohli hrát v klidu, protože jsme věděli, že i když se nám něco nepovede, máme za sebou velkou jistotu.

Druhý den jste nejprve porazili berounské Kelty 4:2 a zajistili si tak postup do finále. Jaké bylo toto utkání z tvého pohledu?
Utkání bylo ze začátku takové nervózní. Gól v jedenácté minutě nás uklidnil a šli jsme si pro postup do finále. I když ke konci zápasu Beroun tlačil, zvládli jsme to a vyhráli jsme.

Večer jste ještě nastoupili do zápasu proti Svítkovu a už bylo jasné, že se s ním pak utkáte také ve finále. S čím jste do tohoto souboje šli?
Do zápasu jsme šli s tím, že ho chceme vyhrát jako každý jiný zápas. Soupeř trošku zneužil vědomí postupu do finále a nehrál aktivně, což se jim podle mě vymstilo druhý den ve finále.

Ve finále jste pak zvítězili rozdílem jedné branky. Vítězný gól jsi vsítil Ty ve dvacáté čtvrté minutě. Jak si tuto situaci vybavuješ?
Kuba Chán si vyměnil míček s Pavlem Fialou na levém kruhu, naznačil střelu, připravil mi krásnou přihrávku přes osu a já jsem vystřelil z první k levé tyči.

V dorostu už ses objevil minulou sezónu, ale to jsi nastupoval ještě ve starších žácích a až letošní odehrál celou s dorostenci. Kde byla silná stránka týmu?
Silná stránka týmu byla podle mě v tom, že jsme všichni od začátku věděli, za čím jdeme a celý tým chtěl udělat úspěch, k tomu jsme byli skvělá parta, což je strašně důležité.

V letošní sezóně jste vyhráli ve všech soutěžích, kde jste nastoupili. Ovládli jste také Memoriál Libora Topolánka, eXcellent League a turnaj v Žilině. Co pro Tebe znamenají takové úspěchy?
Myslím si, že vítězství na těchhle „menších“ turnajích nám během sezóny zvedala sebevědomí. Když se na to podívám zpětně, tak jen podtrhují tu povedenou sezónu.

Bojuješ ještě o Mistrovství světa v Žilině v kategorie U16. O víkendu máte naplánovaný další reprezentační kemp. Jak se na něj těšíš?
Těším se moc. Za každou nominaci na reprezentační kemp jsem velmi rád. Dostal jsem se do tohohle červnového kempu až z prvního prosincového kempu v Plzni, takže mám velkou motivaci.