Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

28. června 2024

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Vzhledem k probíhající rekonstrukci venkovního hřiště se podruhé v řadě konal Den HBC Plzeň ve vnitřních prostorách Precol arény. Organizátoři si ale i tentokrát poradili a vměstnali 93 soutěžících na plochu haly. Z pozice kapitánů na své týmy dohlíželi hráči A-týmu Marek Švarc (červení), Vít Lokajíček (černí), Tomáš Majer (modří). Den HBC Plzeň začal několika soutěžními disciplínami, ve kterých se pořadí zajímavě mixovalo a bylo postaráno o zajímavou zápletku.

Po prvním bloku soutěží došlo na znamenité zpestření. Byla vyhlášena výtvarná soutěž přípravky a minipřípravky. Ceny pro vítěze převzali Adam Soták a Kryštof Jiránek. Klub dále poděkoval všem svým medailistům a zejména mládežníkům za úspěšnou sezónu. Starší žáci čerstvě, přivezli bronz z United World Games, bronz získali také junioři v juniorské extralize. B-tým pak prošel sezónu 2. ligy bez porážky a stal se vítězem skupiny Západ. Největšího úspěchu ovšem dosáhl tým dorostenců, který se stal mistry republiky. Mezi mečouny přišel také jeden mistr s významnou klubovou minulostí. Mistr světa v hokejbalu z roku 2009 Petr Šulan, toho času kustod a masér HC Škoda Plzeň a národního týmu mužů, se kterým letos získal také zlato z hokejového mistrovství světa. Petr Šulan ochotně vyprávěl o čerstvých zážitcích a odpovídal na dotazy všeho druhu, za což mu patří opětovné poděkování!

Rovněž ukázal, že brankářskou hůl stále umí ovládat, když mu organizátoři připravili výzvu v podobě deseti pokusů přes celé hřiště. Právě tipování na jeho úspěšnost mělo rozhodnout souboj týmů. O vítězi ovšem nerozhodlo a došlo tak na zajímavý rozstřel mezi kapitány černého a modrého týmu. Nakonec se radoval tým modrých, který překonal tříletou nadvládu červeného trikotu. Tím se zdárně zakončil Den HBC Plzeň.

Klub HBC Plzeň by rád poděkoval všem zúčastněným nejen za účast na Dni HBC Plzeň, ale také za jejich celoroční snahu a předvedené výkony na hřišti, střídačce i na tribuně!