Vstup do sezóny vyšel Plzeňanům na jedničku!

P L Z E Ň - V úvodním utkání extraligového ročníku 2009/10 porazila plzeňská Škoda hostující Hradec Králové jasně 6:2. Vstup do soutěže si tak Západočeši užili a připsali si cenný skalp loňského vicemistra, v jehož kádru se představil i kapitán mistrů světa a střelec rozhodujícího gólu finále šampionátu Petr Novák.

1. kolo | sobota 12. 9. 2009 | 17:00

6:2 3:0, 1:1, 2:1

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 5:24 Kavalír (Zeman), 5:57 O. Kejř (Lendl), 13:10 Juráček (Liška, Chowaniec), 21:07 Lendl (Kadaně, O. Kejř), 30:54 O. Kejř (Kadaně, Bezděk). 39:31 Bezděk (Štulc, O. Kejř) - 17:57 Bacovský (Novák), 34:25 Hák (Urban).
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Šulan - Kavalír, Pospíšil, Kadaně, Bezděk, Juráček, Slanec, Němeček - Zeman, Štulc, Regner, J. Kejř, Lendl, O. Kejř, Chowaniec, Liška, Arnet.
L. Hora - Šmíd, Hrabica, Hák, Mašík, Kamaryt, Fišer, Vaněk - Bacovský, Novák, Kubeš, Urban, Hrubý, Ruda, Drenko, T. Hora, Ježek.
Úvodních několik minut utkání a vlastně i celé sezóny patřilo hostům z Hradce králové. Hlavně první útočná formace, ve které se sešli hned tři mistři světa zatápěla domácím. Škodovka ale přečkala tlak Východočechů bez úhony a během 33 vteřin v 6. minutě nasměrovala utkání k vytoužené výhře. Nejprve přesně pálil od modré Jiří Kavalír a vzápětí zakončil samostatný únik úspěšně Ondřej Kejř. Když pak ještě v čase 13:10 zapadla do branky nepříliš vydařená střela Mariána Juráčka, šli Plzeňané do šaten s výrazně lepší náladou než Hradečtí.

Ti vyměnili gólmana Horu za Šmída a snad povzbuzeni tímto krokem snížili. Branku ve vlastním oslabení zaznamenal Jan Bacovský. Naděje ale žila jen chvilku, 21. minuta přinesla další zásah Plzně. Marek Lendl šikovně tečoval nahození Ondřeje Kejře a určil stav 4:1 po dvou třetinách.

V závěrečném dějství diváci viděli spíše ostré zákroky než zajímavé hokejbalové akce, přesto padly ještě tři branky. Přesilovku přetavil v gól Ondřej Kejř a na snížení Háka zareagoval svou premiérovou extraligovou trefou Michal Bezděk. V souboji osmi mistrů světa se tak radovala domácí pětice v čele s gólmanem Šulanem. Ten zlikvidoval sedmadvacet střel soupeře a spolu s dvougólovým Ondřejem Kejřem měl na výhře nejvýraznější podíl.