Plzeňští ve šlágru pátého kola udolali Most

P L Z E Ň - V 5. kole hokejbalové extraligy narazila plzeňská Škoda na jednoho z největších favoritů celé soutěže. Most přijel na západ Čech jako druhý tým tabulky. Utkání nabídlo velmi rychlou a divácky atraktivní hru s celou řadou brankových příležitostí. Dvěma góly se na výhře Plzeňanů nejvýrazněji podílel Marek Lendl.

5. kolo | sobota 3. 10. 2009 | 17:00

2:1 0:0, 1:1, 1:0

HBC Most

Branky a nahrávky: 27:34 Lendl (O. Kejř), 35:08 Lendl (Kadaně, O. Kejř) - 19:28 Málek (L. Poláček, Procházka).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Šulan - M. Kadaně, Bezděk, Kavalír, Pospíšil, Juráček, Slanec, Edl - O. Kejř, Lendl, J. Kejř, Štulc, Vágner, Zeman, Chowaniec, Arnet, Regner, Liška.
Brém - Čížek, Hodovník, Střeska, Kosina, Málek, Senft - Ryboň, Kypet, Hulín, Procházka, J. Poláček, Koudelka, L. Poláček, Loskot, Schoř, Karpíšek
I když domácí hráči věděli, že je po předchozích hladkých výhrách na severu Moravy v souboji s Mostem nečeká nic lehkého, nevstoupili do utkání dobře. Úvodní tlak Severočechů ještě umocnilo vyloučení Jaroslava Kejře, a tak mohli být Plzeňští rádi, že po pětiminutovém kolotoči byl stav stále 0:0. Až poté se totiž také dostali k útočení. Ale ani v obranném pásmu soupeře si nepočínali příliš důrazně. Brém sice jen vyrážel dalekonosné pokusy, ale na brankovišti se proti důrazné obraně nikdo nemohl prosadit. První třetina tak změnu skóre nepřinesla.

Druhé dějství bylo ze strany Škody o poznání povedenější. Přesto šli do vedení Mostečtí. Ve 20. minutě po prohraném buly v obranném pásmu nestačil Šulan zareagovat na střelu Málka, která mu propadla za záda a skončila za brankovou čarou. Trochu nešťastný gól domácí ještě více nažhavil a hrálo se hlavně před Brémem. Dokonce ve vlastním oslabení šel do brejku Ondřej Kejř, ale neuspěl. Pospíšil zase svou ránou orazítkoval jen horní tyč. Až v polovině 27. minuty prokázal Ondřej Kejř svoji chladnokrevnost a předložil lahůdku před odkrytou klec Marku Lendlovi – 1:1.

A stejný střelec v závěrečné části hry dokonal obrat. V čase 35:08 pálil na branku Martin Kadaně a Marek Lendl tečoval mimo dosah Bréma. To už byli domácí definitivně na koni. Navíc za svými zády měli bezchybného Šulana. Právě plzeňský gólman v závěru nepustil Pento do tlaku, když skvělou prací holí nenechal hosty usídlit se v útočném pásmu a závěrečný tlak se tak nekonal. Škoda si tedy po výhře nad druhým týmem tabulky pojistila své vedení v soutěži.