Ústí nad Labem si na sever odváží sedmigólový příděl

P L Z E Ň - Po sobotním dramatickém utkání s Mostem Plzeňáci pošetřili v utkání s Ústím své nervy. Svému soupeři postupně nasázeli sedm branek, když využili hned pět přesilových her. Za záda Tomáše Semery naopak pronikly jen dva střelecké pokusy hostů.

6. kolo | neděle 4. 10. 2009 | 11:00

7:2 2:0, 4:1, 1:1

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 9:12 Kadaně (Muchl), 14:24 Regner (Kadaně), 18:07 O. Kejř (Štulc, Muchl), 23:17 O. Kejř (Kadaně, Muchl), 24:07 Chowaniec (Vágner, Liška), 27:15 Zeman (Kadaně, O. Kejř), 42:08 Kadaně (Štulc, O. Kejř) - 25:15 Kváš (Cerman, Langthaler), 39:45 Langthaler (Cerman, Růžička).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 6:8. Využití: 5:2. Diváci: 112. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Semera - Kadaně, Bezděk, Juráček, Slanec, Kavalír, Pospíšil, Edl - O. Kejř, Lendl, Muchl, Zeman, Štulc, Regner, Vágner, Chowaniec, Arnet, Liška.
Banda - Nedbal, Denis, Růžička, Rezek, Obdržálek - Prášek, Langthaler, Petružálek, Kváš, Hubený, Pilař, Pavlík, Štěpánek, Cerman, Pokorný, Šilínek, Bím.
I v utkání s Ústím pokračovala pravidelná rotace gólmanů, a tak do branky od začátku zamířil Tomáš Semera. V prvních minutách se určitě nenudil, i když střely z dálky jej spíše rozchytaly, než vystrašily. Naopak Banda na druhé straně čelil útokům z blízka a v 10. minutě poprvé kapituloval. Muchl vyhrál vhazování a Martin Kadaně měl dost času, aby z prostoru mezi kruhy zamířil a přesně vypálil. Plzeňský kapitán se pak převtělil do role nahrávače. Půl minuty před sirénou našel v přesilovce nehlídaného Martina Regnera, který střelou z první navýšil vedení na 2:0.

Druhé dějství bylo plné využitých přesilových her. V 19. minutě jednu z nich přetavil v branku Ondřej Kejř a stejný hráč využil početní výhodu i o pět minut později. V plném počtu hráčů na obou stranách se téměř vzápětí trefil po ideální přihrávce Vágnera Petr Chowaniec. Za ústí při vyloučení Muchla korigoval Kváš a pětigólové vedení vrátil Západočechům dělovkou od mantinelu Petr Zeman. Samozřejmě ve chvíli, kdy Ústečtí hráli pouze ve čtyřech. Po těchto brankových hodech tak bylo za stavu 6:1 o osudu utkání rozhodnuto.

Poslední třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Hráči Škody polevili ze svého nasazení a po několika šancích, které Semera zneškodnil, přidali Severočeši přece jen druhou branku. Když Pospíšil z brejku nepřekonal Bandu, zužitkoval z následné protiakce přesilovku Langthaler. Tři minuty před koncem alespoň Martin Kadaně přidal symbolickou tečku za povedeným zápasem. Ústí si z Plzně odvezlo sedmigólovou nadílku, ke které nejvíce přispělo pět využitých početních výhod.