Plzeňané vybojovali na Kladně cenný bod

K L A D N O - Souboj dvou týmů z čela tabulky nabídl vyrovnaný průběh a řadu šancí na obou stranách. První třetina patřila spíše Plzni, která si vytvořila několik slibných příležitostí, ale neproměnila je. A tak mohou být Západočeši rádi, že přežili narůstající tlak domácích včetně závěrečných oslabení a odváží si z Kladna cenný bod.

7. kolo | sobota 10. 10. 2009 | 15:00

HBC ALPIQ Kladno

2:1ss 0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24:39 Trčka (Ogurčák), rozhodující sam střílení D. Hnízdil - 33:35 Štulc (O. Kejř).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 125. Střely na branku: 25:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Procházka - Soukup, Dědič, Honický, Konvička, Kudela, M. Hnízdil - D. Hnízdil, Nedvěd, Ogurčák, Pittner, D. Rejthar, Topolánek, Trčka, Tvarůžek, Šíma, Kopecký.
Šulan - M. Kadaně, Bezděk, Kavalír, Pospíšil, Juráček, Slanec, Edl - O. Kejř, Lendl, J. Kejř, Štulc, Vágner, Zeman, Chowaniec, Arnet, Regner, Liška.
Plzeňští vstoupili do utkání na Kladně bez jakýchkoliv obav ze soupeře, který ukončil loňskou cestu Západočechů v play-off. Aktivita přinesla nedovolené zákroky domácích a také slibné příležitosti. Jenže v brance stál spolehlivý Procházka a Plzeňští se v zakončení trápili. Největší šance v úvodním dějství měli hráči prvního útoku. Lendl i Ondřej Kejř krátce po sobě postupovali osamoceni na kladenského gólmana, ale ani jeden z nich neuspěl. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu, což mohlo hráče Škody později mrzet.

V druhém dějství měli totiž více ze hry Středočeši a dokázali toho také využít. V 25. minutě při přesilové hře zachytil na modré čáře vyhození Pospíšila domácí Ogurčák, bleskově našel mezi kruhy úplně osamoceného Trčku a ten se trefil přímo kolem hlavy Šulana pod horní tyč. Po tomto momentu byl KEB na koni a po většinu času ovládal hru. Plzeňanům nepomohly k vyrovnání ani dvě přesilové hry. Bránící čtveřice totiž vždy hrála velmi obětavě a moc střel na Procházku nepropustila.

Ani v třetí třetině se vedoucí tým extraligy nedostal k žádnému výraznému náporu. Přesto vyrovnal. Zasloužil se o to Pavel Štulc, který po příhře Ondřeje Kejře poslal míček přímo mezi betony Procházky a zužitkoval tak vyloučení Kudely. Právě přesilové hry a oslabení sehrály velkou roli i v samotném závěru utkání. Čtyři trestné minuty Lendla a Štulce totiž odsoudili Škodovku k bránění remízového stavu. To se i díky pohotovým zákrokům brankáře Šulana nakonec podařilo.

Bonusový bod však zůstal v kladenské hokejbalové aréně. Zasloužil se o to Daniel Hnízdil, který prostřelil Šulana podél levé nohy. Na straně Západočechů postupně neuspěl Štulc, kterému míček v rozhodující chvíli sklouzl z hole, Ondřej Kejř, který svou střelou na bližší tyč Procházku nepřekvapil, a Vágner, jehož pokus mezi betony gólmana nepropadl. Plzeňští tak bodovali již v sedmém zápase v řadě a ze souboje s Kladnem si vezou cenný bod.